28.05.2020

Yüzleri Güldürecek 4 Besleyici ve Hafif Yaz Yemeği

Kış boyunca güneşli günleri sayıkladık, yaz gelsin dedik, deniz, kum, güneş, zeytinyağlı yemekler, hindili salatalar, uzun akşam sohbetleri dedik… Hayalini kurduğumuz çoğu şeyi ertelemek zorunda kalsak da nihayet havalar ısındı ve yaz mevsimi geldi. Akıllara ise yine aynı soru geldi; hem besleyici hem de hafif nasıl beslenebilirim? Isınan havalarla birlikte sofralarımızdaki çok sıcak, baharatlı ya da yağlı yemekler yerini hafif yemeklere bırakmaya başladı. Midemizi yormayan yemeklerin arayışında olduğumuz bu dönemde, aynı anda besleyici, ferah ve doyurucu tariflerimiz herkese ilaç gibi gelecek. 

Asma Yaprağı Salatası ve Köfte

Yaprak sarmasının başrolü olan asma yaprağı, yaratıcılığımızı konuşturduğumuz bu tarifle yaz mevsiminin tamamını kurtaracak nefis bir salataya dönüşüyor. Asma yaprağı ve fesleğenin mayhoş aromasını, Pınar İllaki Dana Kasap Köfte’yle buluşturduğumuz yemeğimiz iştah kabartan görüntüsü ve lezzetiyle yiyen herkesi çok mutlu edecek.

İzmir Usulü Enginarlı Mezgit Buğulama

İlkbahar ve yazın habercisi enginar, lezzeti ve şifalı içeriğiyle sofralarda kendine bolca yer bulmaya başladı bile. İzmir Usulü Enginarlı Mezgit Buğulama tarifimizle, enginarı sağlık dolu ve oldukça doyurucu bir ana yemek olarak sofralara taşımak istedik. Kılçığı ayıklanmış Pınar Mezgit Fileto ile yaratıcılığınızı da ekleyip ailenize ziyafet verebileceğiniz bu balık yemeği, damakları lezzetin doruğuna çıkarmak için kesinlikle tek başına yeterli 😊

Hindili Sezar Salata

Çoğumuz için hafif beslenmek demek salata demek. Bol sebzeli ve hindi filetolu salataların yararı ise saymakla bitmiyor. Vücudumuzun kolayca sindirebildiği salatalar, bolca vitamin ve mineral kaynağı. Üstelik bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor ve kilo vermeye de yardımcı oluyor. Tam da bu nedenle Pınar Hindi Fileto, avokado ve çeşitli sebzelerle hafif, bir o kadar da doyurucu Hindili Sezar Salata tarifi hazırladık. Yüksek proteinli hindi etli salatamız, klasik sezar salatanın tahtını sallayacak türden! 😊

Evde Köfte ve Biberiyeli Patates

Köfte ve patates her haliyle evlerimizin vazgeçilmezi. Protein ve karbonhidratı dengeli bir şekilde buluşturan bu tarifimiz ise Pınar İllaki Köfte’nin lokum gibi kıvamı ve biberiyenin enfes aroması ile yüzleri güldürüyor.

 

 

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.