08.03.2021

Evde Kolayca Yapılabilen Uzak Doğu Yemekleri

Uzak doğu, farklı gelenekleri, coğrafi güzellikleri, kültürü ve mimarisiyle olduğu kadar birbirinden lezzetli yemekleriyle de çoğumuzun radarında. Bir yıldır, seyahat etmek imkânsız hale gelse de dünyanın dört bir yanından aşina olduğumuz lezzetlere uzak kalmaya gönlümüz el vermiyor. Hem, farklı ülkelerin mutfağından yemekler tatmak için illa ülke ülke gezmeye de gerek yok ki! 😊 Biraz araştırma, bir de özenle hazırlanmış tarifler varsa biz de kendi evimizde misler gibi uzak doğu yemekleri yapabiliriz. Bol baharatlı, soslu, et ve sebze kullanımıyla da gönlümüzü kazanan uzak doğu yemekleri, gerçekten de çok lezzetli! Üstelik, damak zevkimize uyan sosları ya da baharat karışımlarını başka yemeklerde kullanarak fark yaratmak da elimizde.

Haydi gelin, kolayca bulabileceğiniz malzemelerden yorulmadan hazırlayabileceğiniz tariflerimize geçelim. 😊

Tatlı Ekşi Soslu Hindi

Soya sosundan susam’a, ananas’tan tatlı ekşi sosa; uzak doğu mutfağının tüm olmazsa olmazları bu tarifte! Pınar Hindi Göğüs’ten yapılan yemeğimiz hem pratik hem doyurucu. Tatlı Ekşi Soslu Hindi, malzemelerinin mükemmel kombinasyonu ile tadına doyulmaz bir lezzet sunuyor. Yemek yemeyi bir deneyime dönüştürmek istediğinizde ya da farklı bir şeyler denemek istediğinizde Tatlı Ekşi Soslu Hindi tarifini tercih edebilirsiniz.

Thai Usulü Hindi Fileto Salata

Thai yemeklerinin başrolü beyaz lahana, susam yağı ve soya sosu bu tarifte de bizimle! Özel salata sosumuz sayesinde şahesere dönüşen tarifimiz, Pınar Hindi Fileto ile enfes bir uyum yakalıyor. O yüzden “kısa sürede sıra dışı bir yemek hazırlayayım, hem sağlıklı olsun hem doyurucu”ları bu tarife alabiliriz. 😊

Kalamar Tempura

Uzak doğu demek çeşit çeşit deniz mahsulünden tempura yapmak demek! Öyleyse zaten damak tadımıza oldukça hitap eden kalamara bir de bu gözle bakalım. Dışı çıtır çıtır içi yumuşacık olan enfes Kalamar Tempura’yı, acılı mayoneze bana bana yiyip lezzet katsayısını arttırabilirsiniz.

Uzak doğu turumuz burada sona eriyor! Afiyet olsun. 😊

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.