18.02.2020

Yapılışı Kolay Sulu Yemek Tarifleri

 

Sebzelisini ayrı, etli-tavuklusunu ayrı seviyor, bol vitaminli çeşitleriyle dört mevsim keyifle yiyoruz. Evet, sulu yemeklerden bahsediyoruz. Sulu yemekler, geleneksel Türk mutfağının adeta yıldızı gibi… Çocukluğunuzu hatırlayın, mutfaktan yükselen mis gibi kokuların finalinde ya bol sebzeli bir türlü görürüz ya da kuru fasulye. Sulu yemekler; sağlıklı, doyurucu ve lezzetli oluşuyla büyüklerimizin olduğu kadar bizlerin de favorisi.

Biz ise her şeyi farklılaştırmayı ve kendimizden yorum katmayı seven bir nesil olarak sulu yemeklere de kendimize has dokunuşlar yapmak istedik ve birbirinden lezzetli yemekler hazırladık.

Hindi Güveç Kapama

Türk mutfağının klasiklerinden olan güveç, kış mevsiminin şifalı sebzeleri ve Pınar Hindi Kapama ile enfes bir lezzete dönüşüyor. Uzun saatler pişmesi, toprak güvecin fark yaratan lezzeti ve yemeği tamamlayan baharatlarıyla çok katmanlı lezzete sahip Hindi Güveç Kapama tarifimize bayılacaksınız.

hindi

Hindi Butlu Kuru Fasulye

Yılın hangi dönemi pişerse pişsin sofranın gözdesi olmayı başaran kuru fasulyeyi, bir de Pınar Hindi But ile deneyin! Yanına eklenen tamamlayıcılarla lezzetine lezzet katan bu enfes yemek, hindi but yorumuyla baş döndüren bir tat yakalıyor.

but

Mantarlı Hindi Fileto Sote

Pratikliğiyle gönüllerde taht kuran sote yemekleri, hepimiz için hayat kurtarıcı. Kısa sürede kolayca yapılmasına rağmen saatlerinizi harcadığınız yemekler kadar etkiliyor lezzeti. Aile boyu herkesin çok sevdiği bu yemek türünü, Pınar Hindi Fileto ile hazırlayarak damakları şenlendirecek bir tarife imza attık.

Birbirinden lezzetli tarifler bizden, isteğinize göre pişirip yemesi sizden. Şimdiden afiyet olsun!

mantar

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.