29.04.2022

İtalya Esintili Bahara Özel Hafif Tatlı Tarifleri

İtalyan mutfağını, daha çok nefis pizzalarıyla ve onlarca çeşit makarnasıyla biliyoruz. Söz konusu yemeklerin çoğu da Türk damak tadına oldukça uygun ve afiyetle yiyoruz. 😊 Fakat bizce İtalyan tatlıları da İtalyan yemekleri kadar popüler olmayı hak ediyor.

İtalyan mutfağı tatlı açısından geniş bir çeşitliliğe sahip olmamakla birlikte, mevcut tatlıları oldukça lezzetli. Bu nedenle, bu yazımızda nefis İtalyan tatlarından bahsetmek istedik. Tariflerimizden bazılarını orijinal tarifleri ile İtalyan mutfağından, bazılarını ise kendimizden yorumlar katarak hazırladık. Hadi, bahara özel kolay tatlı tariflerimizin detayına geçelim.

Milföy Tiramisu

İtalyan tatlı tariflerine yer verdiğimiz listemiz, tabi ki tiramisu ile başlıyor! Tiramisu tarifimizde bir farklılık yaparak, Pınar Milföy’ü burgu haline getirip kullandık ve sunum açısından göz kamaştıran bir sonuç oldu ettik. Pınar Labne ile hazırladığımız kremanın lezzetinden bahsetmiyoruz bile! 😊

Meyveli Cuplar

Panna cotta, sütlü oluşu ve meyve kullanımıyla öne çıkan hafif mi hafif bir tatlı. Biz de bu İtalyan tatlısından esinlenerek, rengarenk minik cuplar hazırladık. Tatlımız, Pınar Milföy ve meyve kullanımı sayesinde dakikalar içerisinde hazırlanabiliyor. Kolay ve hafif milföy tatlısı arayan tatlı severler, mutlaka bu tatlıyı denemeli.

Pastacı Kremalı Kanoli

Çıtır dokusu ve nefis krema dolgusuyla adından söz ettiren bir İtalyan harikası, kanoli. Tek tek porsiyonlar halinde servis edilen kanoli, kalabalık akşamlarınız için özellikle kurtarıcı bir tarif. Üstelik, orijinal tarifine sadık kalarak ve Pınar Milföy kullanarak kolayca hazırlamak da mümkün.

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.