03.11.2022

Ana Yemek Gücünde 3 Ekmek Üstü Tarif

Ekmek arası ya da ekmek üstü tarifleri, ‘ekmeğin içine ne girse yeriz!’ diyecek kadar seviyoruz. Türk mutfağında geniş yer tutan sandviçleri, Ayvalık tostlarını, kumruları, karışık tostları düşündükçe yalnız olmadığımızı da biliyoruz. Neredeyse tüm öğünlerde, sevdiğimiz malzemeleri buluşturup hızlıca yemek hazırlama imkânı sunan ekmek üstü tarifler, aslında herkes için oldukça kurtarıcı. Üstelik biraz da vaktiniz varsa, en basit ekmek üstü tarifi dahi gurme bir lezzete dönüştürmek mümkün. Biz de bu yazımızda, ekmek üstü tarifler konusundaki tüm yaratıcılığımızı sizlerle paylaşmak istedik.

Birbirinden lezzetli ekmek üstü tarifleri, akşam yemeği ve öğle yemeğinde hazırlayabilir hatta atıştırmalık tarifleri olarak servis edip lezzet çıtasını dilediğiniz an arttırabilirsiniz.

Hadi, kolları sıvayıp mutfağa geçelim!

Fırında Ekmek Üstü Misket Köfte

İlk tarifimiz Pınar Hindi Misket Köfte’si, erimiş kaşar peyniri ve sarımsaklı sosuyla gurme tarif vaadini fazlasıyla yerine getiriyor! Hindi etinden hem doyurucu hem besleyici bir akşam yemeği hazırlamak isterseniz, bu enfes tarifi hazırlayabilirsiniz.

Ekmek Üstü Köz Patlıcanlı Lokum Köfte

Tadımlık değil doyumluk bir lezzet arıyorsanız, sıradaki ekmek üstü tarifimiz tam size göre! Tahinli köz patlıcanı Pınar İllaki Dana Lokum Köfte ile buluşturduğumuz bu köfteli yemek, kesinlikle akşam yemeği menüsünün yıldızı olacak.

Ekmek Üstü Pastırmalı Poşe Yumurta

İlk iki tarifimiz daha çok akşam yemeği ve misafir yemeği menüsüne uygundu. Sıradaki tarifimizi ise kahvaltıda misafir ağırladığınız günlerde tercih edebilirsiniz. Ekşi maya ekmeği Pınar Gurme Pastırma, közlenmiş patlıcan ve poşe yumurta ile taçlandırdığımız bu nefis tarif, kendinizi şımartmanın en lezzetli yollarından biri olabilir.

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.