10.12.2019

Yılbaşı Sofrası Tatlısız Olmaz!

Yılbaşı sofrasına yaraşır atıştırmalık, ana yemek ve bütün hindi tariflerimizi sizlerle paylaştık. Ee yılbaşı tarifleri içeren blog yazılarımızı tatlısız bitirmek olur mu? Tabi ki olmaz. Eğlenmek için koca bir akşam bizi bekliyorsa, sıra tatlıya geldiğinde de en iyisini yapmak isteriz. Öyleyse gelin, sizler için hazırladığımız hafif, lezzetli, yapılışı ve yemesi oldukça keyifli olan kolay tatlı tariflerine bakalım. Unutmayın, yeni yıla nasıl girerseniz öyle geçer. En iyisi tatlı yiyerek girin ve 2020 yılını ilk saatlerinde, huzurlu bir yıl geçireceğinizi garantileyin!

Tahinli Susamlı Milföy Çıtırları

Tarifimiz Pınar Milföy, tahin ve susam ile hazırlanıyor. Yapılışının pratikliği ve ortaya çıkan enfes sonucu gördüğünüzde, sadece yılbaşında değil her misafir ağırladığınızda aklınıza bu leziz tatlı gelecek. Yılbaşı için tatlı tarifleri arayan arkadaşlarınızla bu pratik tatlının tarifini paylaşabilirsiniz.

Çikolatalı Atıştırmalık Çubuk

Öğrenci dostu tatlımızı hazırlamak için 30 dakikanızı ayırmanız yeterli! Üstelik Pınar Milföy’den yapacağınız enfes çıtır çubukları çikolatalı sosa banmak, dostlarınızla eğlenceli anlar geçirmenize vesile olabilir.

Milföyden Portakal Kremalı Tart

Yılbaşı gecesine yaraşır, biraz daha zahmetli bir tatlıysa istediğiniz, o da burada! Pınar Milföy’den çıtır tabanı, nefis portakal rengi ve aroması, ağızda dağılan kremasıyla bir yiyenin ikinci dilimi mutlaka isteyeceği şaheser bir tatlı…

Yılbaşı tatlı tariflerimizi hazırlamak için şimdiden kolları sıvayın deriz; hem pişirmek hem de afiyetle yemek için!

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.