05.09.2022

Sonbahar Meyveleriyle Hazırlayabileceğiniz 3 Nefis Tatlı Tarifi

Havalar, incecik bir battaniye ile balkonda kahve içerken kitap okuma sezonuna yaklaştığına göre, fırında pişen tatlıların zamanı da gelmiş demektir! Tatlı severler olarak sıcak bir yazın ardından, canımızın çektiği tatlıyı rahatça yiyebileceğimiz günleri iple çekiyorduk. Eylül ayı ile birlikte, sonunda o mevsim geldi. 😊

Tecrübeyle sabit ki elma, balkabağı, ayva gibi tatlı yapmaya oldukça uygun olan sonbahar meyveleri, Pınar Milföy ile birleşince ortaya nefis tatlar çıkıyor. Biz de bu yazımızda, bolca sonbahar meyvesi kullanarak, birbirinden kolay tatlı tarifleri hazırladık. Tüm milföy tatlı tariflerimizi, özel akşam yemeği menüsüne dahil edebilir ya da sevdiklerinize sürpriz yapmak için pişirebilirsiniz.

Taze İncirli Milföylü Mereng

Şöyle hem lezzeti hem sunumuyla herkesi etkileyecek bir tatlı yapmaya ne dersiniz? Eylülün en nefis meyvesi incir ve Pınar Milföy ile hazırladığımız bu kolay tatlı tarifi, işte tam olarak öyle bir tarif!  Taze İncirli Milföylü Mereng'i, tekrar tekrar pişirmek isteyeceksiniz. 😊

Ayvalı Milföy Tart

Eylül ayını karşılamanın bir diğer lezzetli yolu ise Pınar Milföy’den minik tart tabanlarına, kaymak ve ayva ile dolgu yaptığımız bu enfes tatlı. Ayvalı Milföy Tart, en sırada akşam yemeğini bile özel kılacak.

Elmalı Tarçınlı Milföy

Tereyağı, elma, tarçın ve Pınar Milföy’ün muhteşem uyumunu deneyimlemeye hazır olun! Kısa sürede hazırlanabilen lezzetli ve kolay tatlı tarifi arıyorsanız, Elmalı Tarçınlı Milföy kesinlikle tüm beklentilerinizi karşılayacak.  

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.