26.08.2021

Öğle Arası İçin İdeal Leziz 2 Atıştırmalık Tarifi

Öğle araları zihnin doğru çalışması ve motive olması için her öğrenci adına oldukça önemli zamanlardır. Bugün buna yönelik olarak çocuğunuzun severek yiyeceği 2 tarifimiz var. Atıştırmalık tarifleri arasında oldukça popüler olan Pınar Sosis’den lezzetini alan Sosisli Tuzlu Muffin ile başlayalım haydi! 

Sosisli Tuzlu Muffin

Yumurta ve yoğurdumuzu çırparak tarifimizin alt yapısını oluşturmaya başlıyoruz. Zeytinyağı ve ufalanmış peynirlerimizi de malzememize ekleyerek çırpma işlemini sürdürüyoruz ki bu sayede harcımız yavaş yavaş oluşmaya başlasın. Diğer detay malzemelerimizi de ekleyerek atıştırmalık tarifimize hayat veriyoruz. Kaplarımıza eklediğimiz harcımıza, ağızda dağılan nefis mi nefis Pınar Sosis’lerimizi de ilave ederek fırına veriyoruz. 180 derecede pişen tarifimiz 25 dakikalık fırınlanma süresinin ardından hazır. Harika bir atıştırmalık tarifi olan Sosisli Tuzlu Muffin’i beslenme çantasında her gördüğünde çok mutlu bir şekilde afiyetle yiyecek, göreceksiniz!

Palmier Kurabiye 

Kurabiyesiz beslenme çantası da olmaz okul sonrasında güzel bir atıştırmalık menüsü de öyle değil mi? 😊 Palmier Kurabiye’nin pratik hazırlanışıyla siz de en değerlinizin kalbine giden yolu rahatlıkla bulabilirsiniz. 😉 Harika bir atıştırmalık tarifi olan bu kurabiye ile onu çok mutlu edeceksiniz! 

İlk olarak pratik tarifimiz için Pınar Milföy hamurumuzu uygun oda sıcaklığına getiriyoruz. Ardından üzerine yumurta akını ve erittiğimiz tereyağını sürüyoruz. Üzerine serptiğimiz esmer şekerin tastamam Pınar Milföy yüzeyine yapışması için oklava yardımıyla üzerinden bastırıyoruz. Aynı işlemi her iki yüzeye de uyguladıktan sonra hamurun iki ucunu rulo olarak sarıyor, rulolarımızı birleştirerek buzdolabımızda soğumaya alıyoruz. Soğuma işlemimiz tamamlandığında dilimler halinde kesmemizin vakti geldi demektir. Fırın tepsimize tüm ruloları güzelce dizip üzerine şeker serptikten sonra 180 derecelik fırında 10 dakikalık bir pişme hazır olmasına yetecektir. Artık miniğimizin yüzünü güldürmeye hazırız! 🥰 Afiyet olsun.

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.