11.12.2020

Yılbaşı Sofralarını Süsleyecek Favori Tatlı Tarifleri

 

Yılbaşı dönemlerinde masalarımızı süsleyecek yemek tarifleri elden ele yayılır, atıştırmalıkların yeri ise zaten özeldir. Ama sevenlerinin tutkuyla beklediği tatlılar, hep sona kalır. Ne tatlıseverler razıdır buna, ne de pişmeyi bekleyen güzelim tatlılar. Üstelik 2020 senesinin, neredeyse hepimiz için zor geçtiğini de düşünürsek. Sofraları adeta birer sanat eseri yapmak için en güzel, en özel tatlılarımızdan bir seçki hazırladık. Buyurun; kimi mevsim meyveleriyle hazırlanmış, kimi narın bereketiyle lezzetlenmiş, kimi de kış lezzetlerinden balkabağı ve tarçınla enfes aromalar yakalamış tatlılarımız.

Balkabaklı Milföy Pasta

Mevsimin efsanesi balkabağının şanı, bu tarifle enfes sofralarımızı süsleyecek. Balkabaklı Milföy Pasta’yı öncelik sırasında başa oturtup bu lezzetin misyoneri olmak işten bile değil. Pınar Milföy sayesinde kolaylıkla hazırlanacak bu tarifimizi umarım sizler de seversiniz. Puf Puf milföyden pastamızın katlarını pişirip, balkabağı harcı ile enfes bir dolgu yapıyoruz. Pastamızın üzerini ise nefis bir krema ve nar ile süslüyoruz.

Milföyden Mozaik Pasta

Klasikleşmiş mozaik pastayı Pınar usulü hazırladığımız bu tarif, ev halkını hem şaşırtacak hem de çok mutlu edecek. Pınar Milföy’ün gevrekliği, tereyağı ve pekmezle hazırlanan enfes çikolatalı sos ile mükemmel bir uyum yakalıyor. Finalde ise klasik tatlara kendimizden bir şey katmanın verdiği haz bir yana, yılbaşına özel misler gibi bir mozaik pastamız oluyor.

Milföyden Portakal Kremalı Tart

Portakalsız ne kış mevsimini ne de yılbaşı kutlamayı düşünemeyiz. Milföyden Portakallı Kremalı Tart tarifi, ihtişamlı görüntüsüyle, sunumuyla ve enfes tadıyla yılbaşı sofrasının yıldızı olacak. Biliyoruz, bu tatlıyı dilimlemeye bile kıymak zor ama enfes tabanında yayılan kokusu ve portakal aromasıyla katlanan lezzeti size her şeyi yaptıracaktır.

Orman Meyveli Yılbaşı Ağacı

İki kat Pınar Milföy arasına, dünyanın lezzetini sığdırdığımız günlerden birindeyiz yine! Özenle hazırlanmış böğürtlenli sosu, Pınar Labneden yapılmış enfes dolgusu ve ağaç şeklinde görüntüsüyle bu tarif hem ağzınıza hem yılbaşı sofranıza layık. Yeni yıl ruhunu evin her köşesinde hissetmek isteyenler, aradığınız o enfes tarif ayağınıza geldi.

Tatlı seneler! 😊

 

 

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.