03.11.2022

Misafirlerinize Hazırlayabileceğiniz 3 Tuzlu Milföy Tarifi

Türk milleti olarak misafir ağırlamayı, kalabalık sofralarda oturmayı, sevdiklerimizle güzel vakit geçirmeyi gerçekten çok seviyoruz.  Hatta çok az tanıdığımız biri dahi kapımızı çalsa, çoğumuz geri çevirmeden yardım etmeye hazırız. Misafirperverliğimizin dünyada öne çıkan özelliklerimizden biri olduğunu söylesek, hiç abartmış olmayız.

Ve misafir ağırlıyorsak; ister günler öncesinden planlanmış olsun, ister ani bir şekilde gelişsin elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz. Misafir yemeği menüsü, kolay tatlı tarifleri ve tuzlu atıştırmalıklar derken epey de yoruluyoruz. Biz de buna istinaden, misafir ağırladığımız günleri biraz kolaylaştırmak istedik ve Pınar Milföy sayesinde kolayca hazırlayabileceğiniz tuzlu atıştırmalık tariflerini, bu yazımızda bir araya getirdik.

Hadi, Pınar Milföy’ü buzluktan çıkarıp hazırlıklara başlayalım! 😊

Milföyden Ev Yapımı Mini Pizzalar

Doyurucu, sunumu güzel, kolay yeniyor… Yani, misafire atıştırmalık ikram ederken görmek isteyeceğiniz tüm özellikler bu tarifte! Üstelik Pınar Milföy ile kolayca hazırlayabileceğiniz bu mini pizzaları, evinizdeki malzemelere göre çeşitlendirebilirsiniz.

Kuşkonmazlı Hindi Fümeli Kiş

Çok yorulmayayım ama yine de masaya sıra dışı bir lezzet koyayım diyorsanız, bu tarif size gelsin. Pınar Milföy’den kiş tabanı üzerine bol peynirli ve Pınar Aç Bitir Hindi Füme’li harcımızı, onun üzerine de kuşkonmazlarımızı eklediğimiz bu gurme tarif, günün her anına eşlik edecek türden.

Milföy Empanada

Misafirlerinizin gelmesine çok az bir vakit kaldı ve hala, ne pişirsem akşama diye mi düşünüyorsunuz? Öyleyse, İspanyol esintili Milföy Empanada tarifimiz tam sizlik. Milföyün pratikliğini birbirinden havalı malzemelerle buluşturduğumuz bu nefis tarif, mutfaktaki işinizi fazlasıyla kolaylaştıracak.

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.