31.01.2022

Evde Kolayca Hazırlanabilen Vejetaryen Yemek Tarifleri

Vejetaryen beslenenler iyi bilir, lezzetli ve doyurucu yemekler etli alternatiflerden ibaret değildir. Pişirme şekli ve doğru malzeme kombinasyonu ile sebze yemekleri de efsane tariflere dönüşebilir. Biz de düşündük, taşındık hem vejetaryen beslenenlerin hem et tüketimini azaltmak isteyenlerin bayılacağı o efsane tarifleri birlikte hazırlayalım istedik.

Hadi şimdi kalemi, kâğıdı hazırlayın! Kendimiz için de dünyamız için de büyük ve lezzetli bir adım atalım. 😊

Milföyden Sebzeli Kiş

Bu tarifimizin Pınar Milföy’den tabanına mı, kremalı ve sebzeli dolgusuna mı yoksa leziz görüntüsüne mi övgüler dizsek bilemedik. Lezzetinin yanı sıra sunumuyla da göz dolduran Milföyden Sebzeli Kiş’i, özel akşamlarınızda da tercih edebilirsiniz.

Beğendili Falafel

Tereyağının mükemmel kokusu eşliğinde beğendi ve Pınar Falafel Köfte’nin başrolde olduğu yemeğimiz, vejetaryen tariflerimizden bir diğeri! Beğendili Falafel’in enfes tadı sayesinde unutulmaz bir akşam yemeğine imza atacağınız kesin. 😊

Patates Cipsi ve Fırınlanmış Mevsim Sebzeleri

Kış mevsiminin bol vitaminli sebzeleriyle, şöyle en hafifinden vejetaryen bir yemek hazırlasak… Kokusuyla tüm ev dolsa, hayat bayram olsa! 😊 Patates Cipsi ve Fırınlanmış Mevsim Sebzeleri tarifimizin, pratikliğine de lezzetine de bayılacaksınız.

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.