07.06.2024

Pikniğe Giderken Kolayca Yapabileceğiniz 4 Nefis Tarif

Pratik atıştırmalıklardan özenle hazırlanan lezzetlere kadar birçok farklı tarifi popüler olarak tercih edilmeye devam ediyor. Yenilenen tarifler kadar klasikleşmiş tarifler de popüler olarak kullanılmaya devam ediyor. Özellikle havaların ısınmasıyla birlikte artan piknik sezonu da bu tariflerin yer aldığı alanlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Pikniğe giderken hem kolayca yapabileceğiniz hem de doyurucu olacak piknik için basit tarifler fikirlerimiz işinize oldukça yarayacak…

Piknikte herkesin isteği güneşin, temiz havanın ve doğanın tadını çıkardığı bir ortamdır. Bu durumda ise akla ilk gelen sorulardan biri ne yiyeceğiz olmaktadır. Piknikte her ne kadar mangal akla gelse de özellikle hızlı gelişen planlar için hazırlanabilecek lezzetli ve doyurucu pratik tarifler de revaçtadır. Piknikte kahvaltı yapmak isteyenler de oldukça fazladır. İşte sizler için hazırladığımız spontane piknik planlarınızda kurtarıcınız olacak piknik tarifleri seçeneklerimize mutlaka göz atın!

Küp Kruvasan Tarifi

Pikniklerde rengârenk atıştırmalıklar oldukça popülerdir. Kolay pikniklik tarifler arasında yer alan ve lezzetiyle herkese bir şölen yaratan tariflerden biri de küp kruvasandır. Küp kruvasan tarifini yaparak hem lokmalık olarak hem de görsel olarak şahane sonuçlar elde edebilirsiniz. Piknik ortamlarında aranan sıcaklığı, lezzeti ve rahatlığı sağlamada en önemli faktörlerden biri de sunulan lezzetlerdir. Bu yüzden hem kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz tariflerden biri olmasıyla hem de oldukça lezzetli olmasıyla popüler piknik tarifleri arasında yer alan küp kruvasan tarifini hemen siz de deneyin!

Küp kruvasan tarifini uygulayacak olanlar temel malzemeleri kullanarak bu tarifi yapabilirler. Tatlı isteğinizi gidermenizi sağlayacak olan ve pikniklerinize lezzet katacak olan küp kruvasanları yaparken Pınar tereyağı ile lezzet dokunuşları yapabilirsiniz. Tereyağını soğuk olarak kullanmanız ise bu tarifin başarıya ulaşmasında püf noktalardan biridir!

Islak Hamburger Tarifi

Piknik lezzetleri dendiğinde elbette olmazsa olmazlar arasında hamburgerler de vardır. Ancak normalin dışında ve daha lezzetli bir tarif denemek isteyenler için önerimiz: ıslak hamburger! İstanbul’un Sokak lezzetleri arasında yaygın olan ıslak hamburger günümüzde artık evlerde de yapılan doyurucu ve bir o kadar da lezzetli olan atıştırmalıklardan biridir. Pratik piknik tarifleri arayanların da ilk seçenekleri arasında yer alan lezzetlerden biridir.

Islama köfte çeşidi olarak da bilinen ıslak hamburgerin temel özelliği üzerine dökülen sarımsaklı salçalı çeşnidir. Bu tarifi çok daha pratik bir şekilde yapmak ve hızlı bir şekilde piknik lezzetinizi hazırlamak için kolay piknik tarifleri arasında yer alan ıslak hamburger tarifini, Pınar hamburger köftesi ve Pınar hamburger ekmeği ile kolayca yapabilirsiniz. Özel sosuyla yumuşacık bir lezzete sahip olan ıslak hamburger, neşeli piknik günleriniz için hem doyurucu hem de lezzetli bir seçenek olacaktır.

Balık Ekmek Tarifi

Pikniğe gidecek olanlar için basit piknik tarifleri arasında yer alan bir diğer seçenek de balık ekmektir. Hem besleyici olmasıyla hem de kolay hazırlanarak doyurucu bir şekilde tüketilen besin olmasıyla balık ekmek oldukça popülerdir. Bu yüzden piknikler için de önden hazırlanabilecek ya da piknik anında mangal ile pişirilip hemen ekmek arası servis edilebilecek şahane bir lezzettir. İçerisini istediğiniz malzemeler ekleyerek farklı lezzetler de yaratabileceğiniz balık ekmek tarifi, pikniklerin popüler ve pratik lezzetleri arasında yer almaya devam ediyor.

Piknik lezzetleri genellikle evden hazırlanarak götürülen besin seçeneklerinden oluşmaktadır. Dolayısıyla evde de pratik bir şekilde hazırlanan ancak bir o kadar da doyurucu olan besinler tercih edilir. Pınar sandviç ekmeği ile nefis balık ekmek hazırlamanız hem pratik hem de son derece lezzetli bir seçenek olacaktır. Piknik için yapılabilecek kolay tarifler arsında yer alan balık ekmek ile besleyici bir piknik lezzeti hazırlamak da mümkün olur. Böylece piknik keyfiniz, şahane lezzetlerle katlanarak artacak ve böylece son derece keyifli bir gün geçireceksiniz!

Tavuk Schinetzel Sando Tarifi

Havaların ısınmasıyla popüler olarak tercih edilen piknik, hem güzel vakit geçirmeyi hem de güzel havalardan yararlanmayı sağlayan bir faaliyettir. Güzel piknik günlerinizde harika lezzetler de gününüzün güzelleşmesini sağlayacak olan bir diğer faaliyettir. Dolayısıyla sizler için sunacağımız harika ve lezzetli tariflerden biri de schinetzel sando! Piknik için yapılacak kolay tarifler arasında yer alan ve hem doyurucu bir lezzet olan hem de pratik bir şekilde hazırlanan bu lezzet, oldukça fazla kişi tarafından beğenilerek tüketilmektedir.

Tavuk schinetzel sando tarifinde, schinetzelle yapılan lezzetli bir soğuk sandviç lezzeti uygulanır. İçerisinde kullanabileceğiniz ve sizlere kolaylık sağlayacak olan lezzetli Pınar schinetzel kullanarak hem kısa sürede hem de hızlı bir şekilde hazırlayarak bu harika sandviçleri hazırlayıp piknik günlerinize eğlence ve bir o kadar da lezzet katabilirsiniz.

 

Piknik için yapılabilecek kolay, hızlı ve doyurucu enfes tarifleri Pınar ürünleri hem daha pratik bir şekilde hem de son derece lezzetli bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Piknikte kullanılan yiyeceklerin lezzetli, doyurucu, pratik olması oldukça önemlidir. Bu yüzden önceden hazırlayabileceğiniz ve daha sonra rahat bir şekilde tüketebileceğiniz lezzetlerden yararlanarak hem siz hem de sevdikleriniz yararlanabilir. Bu 4 pratik ve lezzetli piknik lezzetlerini deneyerek siz de hem kolay bir tarif hazırlamanın pratikliğini yaşayabilirsiniz hem de piknik günlerinizi doyurucu lezzetlerle geçirebilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.