26.08.2021

Gelişimi Destekleyeci Öğrenci Dopingi Menüsü

Okul çağındaki çocukların bir numaralı ihtiyacı gelişimlerinin, konsantrasyon becerilerinin yüksek olması. Gelişimi destekleyen ve en değerlinizin okul performansını artırmaya yardımcı doping menümüzle ona bir iyilik yapın. 😉

Evde Balık Ekmek

Balık içinde bulundurduğu omega 3 bakımından zekâ gelişimi, dikkat gibi pek çok faktörde önemli rol oynuyor. İster akşam yemeği menüsü olarak ister atıştırmalık tarifi olarak okulda tüketebileceği bu tarif ona çok iyi gelecek.

Pratik tarifimiz, Pınar Çıtır Balık’ların paket üzerindeki talimatları uygulayarak pişirilmesiyle başlıyor. Sebze malzemelerimizi hazır ettikten sonra ekmeğimizin içerisine Pınar Balık’ımızı yerleştiriyoruz. Leziz ve aynı zamanda şifa deposu sosumuzu da ilave ettikten sonra hardal ve mayonez ilavesiyle balık lezzetini öne çıkaracak detayları da unutmuyoruz. En son tuz ve karabiberle leziz tarifimize son dokunuşu yapıyoruz. Çocuklara ve her yaştan kişilere balığı sevdirmekle kalmayıp bunu sağlıklı bir alışkanlık haline getiren Pınar Çıtır Balık ile tarifimiz hazır! Afiyet olsun.

Sebze Köfteli Salata

Sebzeden yapılan köftenin lezzeti de şifası ve hafifliği de bir başka! Bugünkü ikinci tarifimiz hem anneleri hem de çocukları mutlu ederek sebze ve köfte tatlarını birleştiriyor.

Taptaze çeri domatesleri ikiye bölerek tarifimize başlıyoruz. Kuru kayısı, taze soğan ve haşlanmış buğday gibi malzemelerimizi harmanlayarak devam ediyoruz. Farklı tatların ortada buluştuğunda ortaya çıkardıkları lezzet adeta şölen gibi oluyor değil mi? 😊 Sosumuzu da elde ettikten sonra Pınar Köftelerimizi talimatlar ışığında bir güzel pişiriyoruz. Salatamız hazır olduğunda üzerine efsanevİ Pınar Köftelerimizi ekleyerek son noktayı koyuyoruz. Afiyet olsun.

Sebzeli Mezgit Fileto

Pazı yaprağına sarılı şifası ve lezzetiyle emsalsiz denebilecek bir başka tarif; Sebzeli Mezgit Fileto! Pınar Mezgit’in ikonik lezzeti ile pazının nesillerden nesile ulaşan şifası bu tarifte buluşuyor. Bu tarifi harika bir akşam yemeği önerisi olarak listemize eklemezsek olmazdı.

Doğradığımız sebzelerimizi zeytinyağında kavuruyoruz ilk olarak. Ardından Tuz, karabiber ve kekiğimizi bir kenarda karıştırıyoruz çünkü son adımda ihtiyacımız olacak. Pazı yapraklarımızın sap kısımlarından arındırarak kesiyoruz ve damar kısımlarını bıçak yardımıyla inceltiyoruz. Pazıların doğru şekli alması bu tarif için çok önemli bir nokta. İki adet pazı yaprağımızın üzerine damakta güzel anılar bıracak Pınar Mezgit’leri koyuyoruz. Balığımızın üzerine sebzelerimizi yerleştirdikten sonra pazı yaprağımızı tüm balığı kapatacak biçimde siper ediyoruz. Dilerseniz kürdan batırarak açılmamalarını sağlamak da garanti bir ek yöntem olacaktır. Fırın tepsisine mezgit balıklarımızı da güzelce dizdikten

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.