05.02.2021

Özel Akşamlarınız İçin 3 Şık Ana Yemek Tarifi

Yemeyle de yemeği yapmayla da arası iyi olan, estetik görüntüyü dekorasyondan tutun da yemek yediği tabağa kadar benimseyen ve yeni tatlar peşinden koşan herkesi peşin peşin bu yazıya davet edelim! Sizlere, pratik ve kolay yapılabilen yüzlerce tarif aktarmışızdır. Bu yazımızda ise daha havalı bir şeyler yapmaya karar verdik. Mutfakla ilişkiniz ne boyutta olursa olsun, yılların şefiymiş gibi hazırlayabileceğiniz şık ve leziz akşam yemeği tariflerimiz var! 

Artık ortamlarda yaptığınız yemeklerle övünebilir, instagram habitatında bol like alacak şık yemek fotoğrafları çekebilirsiniz. Kendinizi şımartmak istediğinizde, misafirlerinize ya da hayat arkadaşınıza daha romantik bir akşam yemeği hazırlamak istediğinizde hızlıca buradaki tariflerimize bakabilirsiniz. Dünya mutfağının popüler sosları; hollandaise sos, tatlı ekşi sos ve demiglace sosu evde yapmayı öğrenmek de yazımızın bonusu! 😊

Hollandaise Soslu Fırın Mezgit

En iddialı tarifimizle başlayalım! Eğer evde şık bir sofra kuruluyorsa balık pişirmeden olmaz. Ee öyleyse eti lokum kıvamında olan Pınar Mezgit’i enfes hollandaise sosla buluşturalım ve adıyla da tadıyla da afili bir yemeğe imza atalım. Hollandaise Soslu Fırın Mezgit, tabaklarımızı süslemekle kalmayıp lezzetiyle de kendine hayran bırakacak. Üstelik detaylı hollandaise sos yapımı videomuz sayesinde, bu enfes sosu dilediğiniz tüm yemeklerde kullanabilirsiniz. 

Tatlı Ekşi Soslu Hindi But

Bildiğiniz tüm fırın yemeklerini unutturacak kadar havalı bir tarifimiz var. Evde hazırlanan tatlı ekşi sos sayesinde bambaşka bir aromaya kavuşan Pınar Hindi Butlar, enfes bir akşam yemeği deneyimi sunuyor. Tatlı ekşi soslu tavuk tariflerinden hatırlayacağınız bu enfes sos, beyaz et çeşitlerine gerçekten de çok yakışıyor. Tatlı Ekşi Soslu Hindi But tarifinin yanında, dilediğiniz zaman tatlı ekşi soslu tavuk da hazırlayabilmek için detaylı sos yapımı videomuzu izleyebilirsiniz. 😊

Demiglace Soslu Hindi Kaplama

Şık sofralar dedik, havalı yemekler dedik, akşam yemeği tarifleri dedik… Demiglace sosu olmadan bu yazıyı bitiremezdik! Et ve tavuk yemeklerine fazlasıyla yakışan demiglace sos, bu tarifimizde de tüm övgüleri hak ediyor. Marine edilmiş Pınar Hindi Göğüs etini kızgın tavada mühürleyin. Yarı pişmiş etinizi dilimleyip tereyağı, sarımsak ve kekikle soteleyin. Sulu sulu pişen hindi etini demiglace sosla servis edebilirsiniz. Demiglace sos nedir ya da demiglace sosu ana yemeklerde nasıl kullanabiliriz derseniz, onun cevabı da videomuzda!

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.