26.07.2021

2 Efsanevi Deniz Mahsullü Bowl Tarifi

Deniz mahsulleri özellikle yaz aylarında hafif ve doyurucu oluşlarıyla ideal bir tercih. Hele bir de aile veya eş-dost sofralarında bize eşlik ettiklerinde, hoş sohbetle birlikte tam bir keyif öğünü haline geliyorlar! 😊 Bugün Akdeniz mutfağının yıldızı deniz mahsullerinin bowl sunumuyla buluştuğunda ne kadar harika bir akşam yemeği menüsü haline geldiğini bir kez daha göreceksiniz!

Karides Bowl

Aynı zamanda harika bir misafir yemeği menüsü olan Karides Bowl ile başlayalım haydi! Pınar Karides’in baş oyuncusu olduğu yemeğimize, kinoayı tuzlu suda 10 dakika haşlayarak start veriyoruz. Ardından biraz mucizevi lezzet oyuncusu olan soya sosumuzu bal ile karıştırarak 1 dakika daha pişiriyoruz. Şimdiden burnunuza harika bir koku gelmeye başladı değil mi? Kinoanın üzerine tüm malzemelerimizi ve Pınar Karides’imizi de ekliyoruz. Harika bir akşam yemeği tarifi olan bu müthiş Karides Bowl’u, son olarak üzerine sosumuzu dökerek servise hazır ediyoruz. Yalnızca standart akşam yemeği menüsüne değil misafir yemeği menüsüne de severek dahil edeceğiniz Karides Bowl’umuz hazır! 😊👍🏻

Balık öyle bir lezzet ki hem yazın hem de kışın akşam yemeği için daima ideal! Sunduğu sayısız şifayı emsalsiz lezzetiyle birleştiren balık, bir çoğumuzun gözdesi. Çıtır çıtır, ağızda dağılan ve Akdeniz’i tabiri caizse midenize taşıyan bir tarif var sırada. Kâğıt-kalemler hazırsa ikinci tarifimiz geliyor öyleyse.

Çıtır Balık Bowl

İlk adımda, 1 bardak yasemin pirincini 2 bardak su, zeytin yağı ve tuz ile haşlıyoruz. Pınar Balıklarımızı tavaya atıyor, en az 10 dakika doyunca zeytin yağı ile pişiriyoruz. Bir yandan da tüm malzememizi kâsemize diziyoruz.  Taptaze maydanozlarımızı bir kere koklayıp doğa ananın güzel nimetlerine bir kez daha şükrettikten sonra, şifa deposu sirkemizi bal ve hardal ile karıştırıp elde ettiğimiz sosu Pınar Çıtır Balık’larımızın üstüne döküyoruz. İşte karşınızda akşam yemeği tarifleri dendiğinde en gözde isimlerinden Çıtır Balık Bowl! Afiyet olsun.

 

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.