10.12.2019

Yılbaşı Sofralarının Olmazsa Olmazı: Bütün Yılbaşı Hindisi


Biz, yeni yılın tadının; evdeyseniz de dışarıdaysanız da kalabalık masalarda çıkacağını düşünenlerdeniz. Hepimiz, yeni başlangıçlara vesile olmasını dilediğimiz bu günü iple çekiyor ve günler öncesinden hazırlıklara başlıyoruz. Yılbaşı denince akla ilk gelen ne pişirileceği… Hazırlayacağınız leziz yemeklerle tüm sevdiklerinizi bir araya getirmenin tadı ise paha biçilemez!

Sizlere, herkesin parmaklarını yiyeceği nefis yılbaşı hindi tarifi ile geldik. ‘Herkese yetecek ana yemeği nasıl pişireceğim’ derdine bu yazıyla son veriyoruz! Üstelik Pınar’ın Bütün Hindi pratikliği ile kolayca yılbaşı hindi siparişi verebilirsiniz.

Fırında Sebzeli Yılbaşı Hindisi

Hindi eti, hem çok sağlıklı hem de çok besleyici… Yılbaşı yemeklerinin gelenekseli de bütün hindi pişirmek. İlk bütün hindi tarifimiz, sofranın baş köşesinde yerini hazır ettiğimiz Fırında Sebzeli Yılbaşı Hindisi. Enfes kokusu ve görkemli görüntüsüyle büyük-küçük herkesi kolaylıkla bir masanın etrafında toplayacak bu leziz yılbaşı yemek tarifi, içerisindeki havuç, mantar, kereviz, brokoli ve soğan gibi sebzelerle oldukça besleyici. Üstelik detaylı yılbaşı tarifleri ile pişirmesi de çok kolay!

Kestaneli Pilavlı Yılbaşı HindisiNar gibi kızarmış görüntüsüyle herkesi büyüleyen, kestaneli pilavıyla ise lezzetini katlayan bir yılbaşı hindisi yapmaya ne dersiniz? Bütün Pınar Hindi, çeşitli sebzeler, portakal ve balın da kullanıldığı tarifimiz sayesinde dışı çıtır çıtır, içi yumuşacık bir hindi eti sizi bekliyor.

Yılbaşı eğlencenizin en lezzetli molasına katkı sağlamak için başladığımız yazımızı, yeni yıl dileklerimizle noktalayalım. Sağlıklı, huzurlu, lezzet dolu bir yıl dileriz.

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.