10.01.2020

Lezzetli ve Sağlıklı Kış Yemekleri

Kış aylarındaysak ister yalnız olalım ister kalabalık bir masada, yemek saatleri çok daha keyifli geçiyor. Uzun uzun oturduğumuz, neşeli sohbetlere ortak olduğumuz, çorbadan ana yemeğe uzanan besleyici öğünleri daha çok tükettiğimiz bu harika mevsimi gerçekten seviyoruz. Ve sizlere hazırladığımız özel tariflerle her anınıza lezzetli, sağlıklı ve yaratıcı dokunuşlar yapıyoruz

Hindili Esmer Pirinç

Bu tarifimize en çok sporcular sevinecek! Fakat sporcuların ve beslenmesine dikkat edenlerin yanı sıra kolay hazırlanışı, doyurucu içeriği ve tam bir denge tabağı olmasıyla ‘ne pişirsem ya’ diyen herkesin yardımına hızlıca yetişecek bir yemek kendisi. Geleneksel pilav lezzetine farklı yorum katan tarifimiz, Pınar Hindi Fileto’nun damakta kalan tadıyla öne çıkıyor.

Sebzeli Hindi Fileto Güveç

Patates, biber, sarımsak ve Pınar Hindi Fileto ile güveçte hazırlanan yemeğimiz, zengin içeriğiyle adeta kış mucizesi! Özel günlerinizde de tercih edebileceğiniz bu pratik ve lezzetli tarifle yemek konusundaki ustalığınız kulaktan kulağa hızlıca yayılabilir.

Tekirdağ Köfte ve Köz Biberli Nohut Salatası

Bu yemeğimiz, lokum gibi ağızda dağılan Pınar Tekirdağ Köfte ve yanında doyurucu köz biberli nohut salatasıyla katman katman bir lezzet sunuyor. Üstelik köfteye eşlik eden enfes köz biberli nohut salatasını, her yerde bulabileceğiniz mevsim sebzeleriyle kolayca hazırlayabilirsiniz. Basit yapılışıyla evinizde pişirebileceğiniz bu enfes yemek, uzun kış günlerinde masanızı şenlendirmeye yeter de artar bile…

Yemek saatlerinizi ritüele dönüştürecek lezzetli tariflerimizi hazırladıktan sonra bizleri tekrar ziyaret etmeyi unutmayın.

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.