25.07.2019

Ege Mutfağının Hafif Yemeklerini, Sofranıza Taşıyoruz

Yaz mevsimi, sıcak havalar, kilomuza dikkat etme çabaları derken yormayan ve hafif yemek tariflerine daha çok ihtiyaç duyar olduk. Hafif yemek denince de aklımıza tabi ki öncelikle Ege mutfağı geliyor. Taptaze otları, sebzeleri, meyveleri, balıkları ve zeytinyağlılarıyla bol bol sağlıklı yemek alternatifi sunan Ege lezzetleri, keyifli bir yaz akşamında masanızın en sevilen köşesinde yerini alacak.

Barbunya Yatağında Mezgit

İlk tarifimizde, Ege mutfağının iki vazgeçilmezini bir arada kullanıyoruz; zeytinyağlı barbunya ve beyaz löp etli Pınar Mezgit Fileto. Özel bir günde, sevdiklerinize evde kolayca yapabileceğiniz bu hafif tarif, lezzetiyle ve hafifliğiyle herkesi çok şaşırtacak!

Zeytinyağlı Bakla ve Köfte

Sebze sevmiyorum diyenler bile bu lezzete hayır diyemeyecek. Yemeğimiz, içerisinde yer alan sebzelerle vitamin deposu, eşlik eden Pınar İllaki Lokum Köfte’si ile protein kaynağı, sunumuyla ise adeta görsel şölen… Üstelik yaz mevsiminde, çocukların bile kolayca sebze yemesini sağlayabilir.

Enginar Çanağında Karides Salata

Hayatta bazı insanlar, diğerlerinden çok daha cesurdur; yemek yerken bile! Damak zevki biraz daha farklı olanlar, lezzeti ve sağlığı bir arada isteyenler, yemekte farklı tatları sevenler; bambaşka bir tarifle karşınızdayız. Pınar Karides’i enginar ve salatayla buluşturduğumuz bu tarifi, isterseniz ana öğün olarak isterseniz atıştırmalık öğün olarak tercih edebilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.