04.07.2022

Kampta Kolayca Hazırlayabileceğiniz 4 Tarif

Yaz tatilini deniz, kum, güneşten ibaret görmeyip kendini doğanın kollarına bırakmak isteyenlerin sayısı azımsanmayacak kadar çok. Çünkü sürekli aklımızda olan o yerde kamp atmak, yapay ışık olmaksızın gökyüzündeki bütün yıldızları görmek, ormanda uzun yürüyüşler yapmak gerçekten çok eğlenceli… Ve böyle olduğu için de kamp ve karavan tatili konusunu kısa tutamıyoruz! 😊

Doğanın ortasında yapmaktan keyif aldığımız bir başka şey ise, kamp sırasında nefis yemekler pişirme ihtimalimizi daima saklı tutmak. Biz de bu nedenle, yaz boyunca tüm kamp ve karavan planlarınızı lezzetlendirecek birbirinden nefis, bir o kadar pratik tarifler hazırladık. Tariflerimizi akşam yemeği ya da öğle yemeği olarak değerlendirebilirsiniz.

Köz Patlıcanlı Makarna ve Falafel

İlk tarifimizle görüyoruz ki survivorlık mı, gurmelik mi mücadelesinden gurmelik galip çıkıyor! Kampta da ağzının tadından ödün vermeyenler için, zahmetsizce hazırlanabilen enfes bir tarifimiz var. Ana yemek tarifi olarak oldukça iddialı olan yemeğimiz, Pınar Falafel eşliğinde tatilinize lezzet katacak.

Folyoda Sucuk Güveç

Kamp, piknik ya da karavan tatili… Planınız ne olursa olsun, sıradaki tarifimiz hepsi ile çok iyi gidecek! Pınar Mangal Keyfi Sucuk ve sebzeleri buluşturduğumuz Folyoda Sucuk Güveç, minimum uğraşla damak çatlatan bir lezzet sunuyor.

Teriyaki Soslu Hindi Brokoli

Tencere yemeği olmadan doyduğumu anlamıyorum diyenler, bu tarifi mutlaka bir yere not etmeli. Soya soslu ve zencefilli içeriği ile hindi tarifleri arasında bambaşka bir yerde olan Teriyaki Soslu Hindi Brokoli, karavan hayatına iddialı bir giriş yapmanızı sağlayacak. 😊

Deniz Börülcesi Salatası ve Çıtır Balık

Kamp ateşinde pişer, bize de düşer! Kamp hazırlığı yaparken yanınıza küçük boy bir tava alarak, bu tarifi kolayca hazırlayabilirsiniz. Deniz börülcesi ve çıtır Pınar Balık, hem dengeli hem doyurucu lezzeti sayesinde kamp ortamında mükemmel bir akşam yemeği hazırlamanıza yardımcı olacak.

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.