30.06.2021

Yaz Sofralarına Özel Taze Domatesli 4 Ana Yemek Tarif

Haziran ayını geride bırakıp yaza okkalı bir merhaba dedik. Karpuzları, kirazları tattık, enginarları geride bıraktık. Ve nihayet misler gibi kokan, taptaze domatesleri pazar tezgahlarında görmeye başladık. Açıkçası biz pembe domatesi ayrı, salkım domatesi ayrı, çeri domatesi ayrı seviyoruz. Domates, kendine has tadıyla girdiği her akşam yemeğine gerçekten de bambaşka bir lezzet katıyor. Bir düşünün; pizza ve benzeri hamur işlerinde mükemmel, salatada olmazsa olmaz, çorbada ve ana yemeklerde ise zaten demirbaş. Üstelik yaz mevsimin taptaze domatesleri o kadar kurtarıcı ki, sonbaharda kilolarca domatesten sosumuzu yapıp kışın da soframızdan eksik etmiyoruz.

Öyleyse kimse bizim domates sevgimizi sorgulamasın diyor, mevsim domateslerinin başrolde olduğu nefis tariflerimize geçiyoruz. Hazırladığımız bütün tarifler; evde çalışanlara pratik ve doyurucu öğle yemeği, ofiste çalışanlara ise enfes akşam yemeği önerileri olacak! 😊

Kabak Rulo İçinde Cızbız Köfte

Bir süreliğine daha ne pişirsem akşama derdine son! Çünkü bugün Kabak Rulo İçinde Cızbız Köfte pişiriyoruz. Hem de kabak dilimlerine sarılı Pınar Köfte ve taptaze yaz domateslerinden hazırladığımız enfes sos eşliğinde. Biz, bu enfes ve doyurucu tarifi akşam yemeği menüsüne dahil ettik. Siz de dilediğiniz öğün için hazırlayabilirsiniz.

Yaz Tadında Domatesli Makarna

Yaz mevsimin leziz domatesleri ile en pratik makarnayı dahi şahesere çevirebiliriz! Pınar Köfteli, zeytinyağlı, beyaz peynirli nefis mi nefis makarna tarifini misafir yemeği menüsüne dahil ederek herkesi etkileyebilir ya da dilediğiniz öğünde afiyetle yiyebilirsiniz. Akdeniz usulü, hafif ve pratik akşam yemeği tarifleri arayanlar Yaz Tadında Domatesli Makarna’ya bayılacak!

Milföyden Kolay Akşamüzeri Pizzası

Bir tarife domates eklemek demek, otomatikman lezzetini zenginleştirmek demek! Biz de Pınar Milföy’den pizza tabanı üzerine, yaz mevsiminin taptaze domatesleriyle hazırladığımız sosu ekleyerek enfes bir akşam yemeği hazırladık. Tabi ki akşamüzeri pizzası diyerek sizi sınırlandırmak istemeyiz. Nitekim, Pınar Aç Bitir Sosis’li ve Pınar Aç Bitir Salam’lı enfes tarifimiz, atıştırmalık tarifleri içerisinde de favoriniz olacak.

Domates Soslu Hellimli Piliç Kroket

Bugün ne pişirsem değil, bugün Domates Soslu Hellimli Piliç Kroket pişireceğim diyoruz! Akşam yemeği menüsünün yıldızı olacak bu enfes tarif, 7’den 70’e herkesi kendine hayran bırakacak. Tarifimiz için önce mis gibi kokan domateslerden sosumuzu hazırlıyoruz. Pınar Piliç Kroketleri fırın kabına dizip domatesli sosumuzu ve hellim peynirlerini ekliyoruz. Ardından 15 dakika fırında pişirip afiyetle yiyoruz. 😊

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.