26.08.2021

Ders Çalışırken Motivasyon Artıracak 3'Lü Menü

Okula dönüş kesinlikle öğrencilerin motivasyonunun başlangıcını oluşturan bir dönem. Hani derler ya, bir şey nasıl başlarsa öyle gider diye, tam da öyle! Bu yüzden bugün en değerlinizin motivasyonunu ve gelişimini aynı anda olumlu etkilemeyi başaran 3’lü motivasyon menüsüyle sizlere gelmek istedik. Hem akşam yemeği menüsünde hem de atıştırmalık tarifler alanında yer alabilen oldukça doyurucu olan bu menüye bayılacaksınız.

Ballı Hardallı Hindili Dürüm

E, haydi o zaman kolları sıvayalım! Hardal, bal ve mayonezi çırparak işe başlıyoruz. Bu sayede yemeğimizin sihirli sosuna da hayat veriyoruz. Pınar Hindi’lerimizi uzunca dilimler halinde doğruyor ve atıştırmalık tarifimizin baş oyuncusunu en güzel haline getiriyoruz. Kızgın tavada soteleme işlemimizi de zeytinyağı, tuz ve karabiber yardımıyla gerçekleştirdikten sonra doğradığımız marulları çukur kâsede Pınar Hindi’lerimiz ve sos ile harmanlıyoruz. Lavaşımıza leziz mi leziz harcımızı yerleştirip sarıyoruz. Salata malzemelerimizle müthiş detayları da dürümümüze ekliyoruz. Artık motivasyon garantili dürümümüz hazır, afiyet olsun!

Milföye Sarılı Cızbız Köfte 

Pınar Milföy’ün lezzetinden sual olunmaz biliyorsunuz. Bugün Pınar Milföy’ün yanı sıra bir başka lezzet aktörü de biriciğinizin motivasyonunu artırmak için burada; Pınar Cızbız Köfte! Lafı fazla uzatmadan Pınar Milföy lezzetiyle Pınar’ın ağızda dağılan cızbız köfte lezzetinden nasıl bir şaheser ortaya çıkarabileceğimize bakalım haydi. 

Pınar Milföy hamurumuzu şerit halinde kesiyoruz ilk olarak. Ardından hamurumuzun üzerine şifa deposu pazımızın yapraklarını yerleştiriyoruz. Kaşar ve köfteyiq de yerleştirdikten sonra sarma işlemimiz tamamdır. Üzerine son sihirli dokunuşumuz olan yumurta sarısını da sürdükten sonra yemeğimizin fırınlanma zamanı geldi demektir. 15 dakikalık bir pişme süresinde pişen atıştırmalık tarifimiz, 180 derecelik bir ısıda piştikten sonra tüm besin değerlerini korumuş ve harika bir form almış halde karşımızda olacak. Afiyet olsun.

Meyveli Cuplar

Geldik tatlı faslına! Özellikle öğrenciler okulun ilk günlerinde ders sonrası tekrar alışkanlığını kazanırken adaptasyon aşamasında, bu iş onlar adına biraz zorlaşabiliyor. Ama endişelenmeye gerek yok çünkü aileleri ve Pınar’ın leziz tarifleri daima onların yanında! Bugün okul sonrası ders çalışmada oldukça tatlı bir seçenek olan Meyveli Cuplarımızla onları çok mutlu edeceğiz. 

Pınar Milföy hamurlarını yağlı kâğıt serilmiş tepsimize yerleştirerek tarifimize başlıyoruz. İki tepsi arasında 20 dakikalık bir pişme süresi olan atıştırmalık tarifimizi piştikten sonra ufalama işlemini gerçekleştirerek bir kenara alıyoruz. Yoğurt, bal ve chia tohumlarının da eklenmesiyle tüm temel malzemelerin harmonisi tatlımızda hayat buluyor. Kavanozlara Pınar Milföy, yoğurt ve meyve sıralamasıyla malzemelerimizi yerleştirdikten sonra işlemimiz tamamdır. Şimdi kapısını çalıp ona ders çalışırken bir tatlılık yapmanın tam sırası! Afiyet olsun.

 

 

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.