04.07.2022

Kamp Ateşinden Bile Keyifli Atıştırmalık Tarifleri

Sürdürülebilirlik kavramı hayatımıza girdikçe, kıyafetlerden yemeklere ve tatil tercihlerine kadar doğa dostu alternatiflere daha sık yönelir olduk. Atıklarımızı azaltmak için ikinci el kıyafet kültürünü benimserken, karbon ayak izimizi azaltmak için vegan ya da vejetaryen beslenmeye başladık. Aslında temelde doğada olmayı, doğayı korumayı daha bilinçli bir şekilde yapmaya başladık. Ve bu durum, kesinlikle gurur verici. 😊

Bu konuda bizi sevindiren bir başka detay ise, doğa ile uyumlu kamp ve karavan tatillerinin artmış olması. Çünkü karavan tatili denince aklımıza yola çıkmanın, keşfetmenin ve sınırlar olmadan seyahat etmenin iyileştirici etkisi geliyor. Bir de kamp ateşinde pişen birbirinden lezzetli yemekler ve atıştırmalık tarifleri! Bu yazımızda, karavan tatilinizi çok daha keyifli hale getirecek atıştırmalık tarifleri sizi bekliyor. Şimdiden afiyet olsun.

Tavada Nachos Pizza

Karavan tatilindeyken, ateşte pişen taptaze çayınıza eşlik edecek çıtır çıtır bir tarifimiz var. Üstelik sadece bir tava ve Pınar Dana Misket Köfte ile, Tavada Nachos Pizza’yı kolayca hazırlayabilirsiniz.

Misket Köfteli Mini Şişler

İlk iki tarifimizden anladığınız üzere, buzdolabında bulunduracağınız bir paket Pınar Dana Misket Köfte ile karavan tatili boyunca harikalar yaratabilirsiniz! Pınar Köfte, mevsim sebzeleri ve peynirin ağız sulandıran lezzet uyumu ile bunu mini şişlerin tadına bayılacaksınız.  

Vegan Falafel Sandviç

Vegan ve vejetaryen damakları şenlendirmeden yazımızı bitirmek olmazdı! Pınar Falafel’in benzersiz lezzeti ile, karavanda hazırlayabileceğiniz en kolay ve en lezzetli sandviç tarifi karşınızda. Biz, sandviçin içerisinde eklediğimiz humusu havuç ile hazırlamayı tercih etsek de siz damak zevkinize göre sebze tercihi yapabilirsiniz. 😊

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.