26.07.2021

Bowl Sunumlu Harika 2 Misafir Yemeği Tarifi

Bowl sunumlu yemekler, misafir yemeği menüsü anlamında oldukça kullanışlı bir sunum konsepti vaat ediyor. 👍🏻 Bugün bu şık sunumun içini lezzet dolu tariflerle doldurarak, misafir gelince ne pişirsem akşama derdine bir son vereceğiz. Haydi o zaman konuklarımızla haberleşip en doğru tarihi belirlediysek tariflerimize sırasıyla bir göz gezdirelim!

Susamlı Hindi Göğüs Bowl

Önce soğanlarımızı küçük küpler halinde doğruyoruz. Ancak tabii ki soğanlarımızın gözlerimizi yakıp bizi şırıl şırıl ağlatmamasına da dikkat ediyoruz. 😊 Ardından doğradığımız soğanları zeytinyağımızla kavuruyor ve üzerlerine bulgur ve su ekliyoruz. Pişme işleminin ardından, soya sosumuzu ekleyerek bir kenara alıyoruz. Pınar Hindi Göğsünü zeytinyağı, karabiber ve susam ile bir sanatçının eserine hayat verdiği gibi harmanlıyor ve eserimizin “kalbini” oluşturuyoruz. Pınar Hindi Gögüs’ün kızgın tavada pişip olgunlaşmasının ardından, kâsemize tüm malzemelerimizi eşit miktarda yayıyoruz. En kullanışlı ve leziz hindi yemeklerindenden olan Susamlı Hindi Göğüs Bowl’umuz hazır!

Izgara mezgit keyifli bir sofra ortamının baş oyuncularından. İster bir piknik ortamı olsun ister bir balkon sefası olsun; eğer bir araya gelinecekse kesinlikle tabaklarda yer almalı dedirten bir lezzet şöleni sunuyor. 🤗 Bugün Pınar Mezgit’in hayat vereceği ağzınızın suyunu akıtacak, en güzel muhabbet ortamlarını daha da tatlandıracak harika bir akşam yemeği önerimiz daha var.

Izgara Mezgitli Kinoa Bowl

Kionamızı haşlayarak leziz şaheserimize ilk adımı atıyoruz. Ardından soya sosunu, limon suyumuz ve rokamız ile bir güzel harmanlayarak farklı lezzetleri birbirleriyle taçlandırıyoruz. Çok sesli tatlar birleştiğinde ortaya çıkan harmoni ne kadar kusursuz öyle değil mi? 😊 Yemeğimiz fırında pişerken, bir yandan kâsemize malzemelerimizi dizerek son dokunuşlarımızı yapıyoruz. Bir de lime dilimini de yanına eklediğimizde işlem tamam! Tebrikler, artık bir mutfak sanatçısısınız! Şimdi vakit, eserimizi göğsümüzü kabartarak misafir yemeği menüsü olarak konuklarımıza sunma vaktidir. Afiyet olsun!

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.