25.03.2022

İftar Sofralarına Çok Yakışacak 6 Nefis ve Pratik Tatlı

Ramazan sofraları, tatlısız olmaz! Bu konuda çoğu takipçimizle hemfikir olduğumuzu düşünüyoruz. Buna rağmen uzun süre aç kaldıktan sonra çorbadan ana yemeğe, salatadan ara sıcağa kadar detaylı bir iftar menüsü planlarken, tatlı hazırlamaya enerjimiz kalmayabiliyor. Fakat tatlı severler olarak diyoruz ki; iftar sofrası tatlısız kurulmamalı! Çünkü bizce ramazan ayının en cazip taraflarından biri de, iftarda karnımız doyduktan sonra iple çektiğimiz çay saati ve eşlik eden leziz tatlılar. 😊

Ramazan akşamları ağzınızın tadıyla geçsin diye, şipşak yapabileceğiniz kolay ramazan tatlılarını bu yazımızda derledik. Hadi, birbirinden nefis tariflerimize geçelim.

1 Milföyden Şöbiyet

İlk tarifimiz, iftara tatlı yapayım ama çok da yorulmayayım diyenlere geliyor! Şerbetli tatlıların en popülerlerinden şöbiyeti, minimum eforla ve evimizin konforunda hazırlıyoruz. Sırrımız ise tabi ki Pınar Milföy! Milföyden Şöbiyet’in çıtırlığını ayrı, yedikçe katmerlenen lezzetini ayrı seveceksiniz.

2 Katmer Milföy

Hayatınıza milföyden, çıtır çıtır ve bol Antep fıstıklı bir katmer tarifiyle girsek ne diyebilirsiniz ki? Gaziantep mutfağının geleneksel tatlısı katmeri, Pınar usulü ve oldukça pratik şekilde pişirdik. İftar tatlısı olarak ya da tatlı krizlerini dindirmek için tercih edebilirsiniz. 😊

3 Milföylü Laz Böreği

İftara tatlı tarifleri arayan yenilikçi dostlarımızı böyle alalım! Karadeniz mutfağının geleneksel tatlısı Laz böreği, ağızdan dağılan yapısı ve dengeli tadıyla favori tatlılarımızdan biri. Kat kat Pınar Milföy lezzetini, muhallebi ve şerbet ile buluşturduğumuz Milföylü Laz Böreği, iftar sonrası çay keyfini taçlandıracak.

4 Haşhaşlı Nokul

Tek lokmalık rulolar halinde servis edilen tarifimiz, kalabalık iftar sofraları için adeta biçilmiş kaftan. İftar menüsüne farklı tatlar eklemeyi seviyor, aynı zamanda alışık olduğumuz tatlardan da çok uzaklaşmak istemiyorsanız, Pınar Milföy ile kolayca hazırlayabileceğiniz Haşhaşlı Nokul’u mutlaka deneyin.

5 Sütlü Baklava

Biliyoruz, baklava bayram tatlısıdır ama ya sütlü baklava? Bizce, Sütlü Baklava hafifliği ve gösterişli sunumuyla iftar sofralarına da çok yakışacak. Üstelik Pınar Milföy ile evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu tatlı; sütlü şerbeti, tereyağı ve bol cevizli içiyle adeta bir tatlı şaheseri. 😊

6 Milföyden Şekersiz Sakızlı Muhallebi

Antep fıstığıyla, tereyağıyla, sakızlı muhallebisi ve şerbetiyle, ramazan ayının şanına yaraşır bir tatlı tarifi ile yazımızı bitiriyoruz! Rafine şeker kullanmadan hazırladığımız Milföyden Şekersiz Sakızlı Muhallebi sayesinde, akşamınız lezzet dolu geçecek.

Hayırlı Ramazanlar dileriz, afiyetle kalın. 😊

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.