03.10.2022

Yapması da Yemesi de Keyifli, Meyveli Sonbahar Tatlıları

Sonbaharın gelişiyle birlikte, yemeklerde ve tatlılarda artan sebze-meyve kullanımını çok seviyoruz. Vitamin kaynağı sebze ve meyveleri yedikçe, hem yemeklerin lezzeti hem de soğuyan havalara karşı vücut direncimiz artıyor. Bu nedenle sonbaharı sağlıkla karşılamanın en güzel yolunun; mevsim meyvelerini bolca kullandığımız nefis tatlılar olduğunu düşünüyoruz.

Birbirinden kolay tatlı tariflerini derlediğimiz bu yazı, sonbahar bitene kadar canınız ne zaman tatlı çekse kurtarıcınız olacak. Özellikle serin akşamlarda, çayın yanında çok iyi gidecek bu bol meyveli milföy tatlılara bayılacaksınız. Hadi, kolay tatlı tariflerimizin detayına geçelim. 😊

Milföyden Portakal Kremalı Tart

Mevsim sonbaharsa, portakaldan c vitamin almadan olmaz! Pınar Milföy’den enfes tart tabanı ve portakallı kreması ile ekim ayının tüm güzellikleri, bu tatlının içinde. Üstelik, şahane sunumuyla misafir yemeği menüsüne de çok uygun.

Çikolata Kremalı Tartolet

Hem meyveli hem çikolatalı hem de hamur işi… Yani sonbaharın tüm alamet-i farikaları, Çikolata Kremalı Tartolet tarifinde buluştu. Pınar Milföy’den kaselere çikolata ve meyvelerle dolgu yaptığımız bu kolay tatlı tarifi, yiyen herkesi hayran bırakacak.

Milföyden Elmalı Tarte Tatin

Biz diyelim kolay tatlı tarifi, siz deyin pratik atıştırmalık tarifi. Bol elmalı, Pınar Milföy’lü, karamelli ve tereyağlı bu zahmetsiz tatlı her öğünde afiyetle yemelik. Canınız tatlı bir şeyler çektiğinde, dakikalar içinde hazırlayabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.