03.10.2022

Sonbaharı Karşılamalık Akşam Yemeği Menüsü

 

Günler kısalıp hava serinledikçe, evde yemek yemenin daha cazip olduğu mevsime gelmedik; sonbahar! İdeal sıcaklığı, pazar tezgahlarını dolduran sebzelerin çeşitliliği, sokakları boyayan kurumuş yaprakların rengi… Gerçekten de görsel şöleni, lezzet şöleni ile buluşturan bir mevsimdeyiz. Evet, Lezzet Fikirleri ailesi olarak yemek pişirmeyi de sonbaharı da çok seviyoruz. Ve sevdiklerinizi ağırlayabileceğiniz nefis bir akşam yemeği menüsü ile, bu güzel günlerin tadını en az bizim kadar çıkarmanızı istiyoruz. 😊

Sizlere, ne pişirsem akşama dediğiniz anda günü kurtaracak bir misafir yemeği menüsü hazırladık. Çorbasında tatlısına, ana yemeğinden salatasına kadar dört dörtlük bir akşam yemeği sizi bekliyor. Hadi, tariflerimize geçelim.

Çorba: Besleyici Balkabağı Çorbası

Hindi etinin faydaları saymakla bitmiyorken bir de yanına balkabağı, havuç ve soğanın eklendiğini düşünün! Pınar Hindi But suyuna, mevsim sebzelerinden hazırladığımız bu enfes çorba, rengiyle de tadıyla sonbahar sofranıza çok yakışacak.

Ana Yemek: Marine Tereyağlı Şnitzel ve Patates

Hem lezzetten hem sağlıktan ödün vermediğimiz bu nefis tarif, misafir yemeği menüsünde kesinlikle fark yaratır. Pınar Piliç Şnitzel’i, Airfryer’da az yağla pişirerek hazırladığımız yemeğimiz, marine tereyağın aromasıyla bambaşka bir tat sunuyor.

Salata: Hindi Fümeli Kıtır Pideli Salata

Sonbahara sağlıklı bir merhaba demek istiyorsak, bol vitaminli bir salata akşam yemeği menüsünde mutlaka olmalı. İçerisindeki Pınar Hindi Füme ve beyaz peynir sayesinde bol protein kaynağı olan salatamız, ana yemeğinizle uyumlu bir lezzet sunacak.

Öneri: Pide bulmakta zorlanırsanız, kruton ekmek de kullanabilirsiniz. 😊

Tatlı: Taze İncirli Milföylü Mereng

Finalde, zahmetinize fazlasıyla değecek bir milföy tatlımız var. Pınar Milföy ve sonbaharın taptaze incirleri ile hazırladığımız Taze İncirli Milföylü Mereng, şık sunumuyla akşamın neşesini fazlasıyla arttıracak.

Afiyette kalın! 😊

 

 

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.