01.11.2021

Sonbahar Ruhunu Yansıtan 2 Milföylü Tatlı

 

Sonbahar mevsiminde hem temayı yakalamak hem de keyifle tüketilmeye uygun lezzetlere mutfağımızda yer vermek adına bugün sizlere enfes bir ikili tarif ile geldik. Elma-tarçın severlere ve balkabağının tadını bir başka beğenenlere bizden tavsiye; hangi gün olduğunun bir önemi yok, bu tarifler her durum, tema veya zaman için tatlı menüsünde yer vermek isteyeceğiniz türden.

Elmalı Tarçınlı Milföy

Elma ve tarçın yin ve yang gibi desek yeridir. Bu iki tat özellikle Pınar Milföy gibi çıtır lezzetlerle buluştuğunda kesinlikle ortaya çıkan harmoni herkesi memnun etmeye yetiyor. Misafirli akşamlar adına da doğru bir karar olan tarifimiz aynı zamanda sıradan bir akşam yemeğinin ardından ailecek ağızların tatlanması adına oldukça pratik ve eşsiz bir lezzet. Elma ve tarçının birlikteliği hiç bu kadar lezzetli olmamıştı!

Balkabaklı Tart

Balkabağı lezzeti eşsizdir! Herkesin favorisi olmasa da doğru kombinasyonlarla kullanıldığında herkesin kalbini kazanabilecek türden bir besindir. İşte bugün en nefis yemeklerden sonra en tatlı sona imza atmak adına en harika kombinasyon burada; Balkabaklı Tart! Tart lezzeti halihazırda oldukça çekici bir tatlı konsepti. Bunu Pınar Milföy gibi oldukça nefis bir tatla buluşturduğunuzda ortaya çıkan şaheser sizi çok mutlu ediyor. 😊🤩

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.