04.08.2020

Sağlıklı Yaz Akşamı Menüsü

Akşam ne yesem belirsizliğini ortadan kaldırmanın, çalışan ya da çalışmayan herkese çok iyi geleceğini biliyoruz. Zaten çalışma saatlerinden dolayı çoğu öğünü dışarıdan yemek zorunda kalmışken doğal olarak evimizde, ellerimizle pişirdiğimiz sağlıklı şeyleri yemek istiyoruz. Fakat o yemek yağlıydı, bu sıcaktı, diğeri doyurmuyordu derken işin içinden çıkamıyoruz. Tüm bunları göz önünde bulundurarak midenizi yormayacak, az yağlı ve az soslu yemek tarifleri bulup üzerine de mevsim meyvelerinden hafif mi hafif tatlımızı hazırladık.  Hadi gelin, her yönüyle düşünülmüş sağlıklı ve doyurucu akşam yemeği menümüze başlayalım. 

Ana Yemek: Izgara Tadında Hindi Şiş

Pişirmesi ayrı yemesi ayrı keyifli olan çöp şişi, lokum kıvamında evde kolayca hazırlamaya var mısınız? Önce özel sosumuzla Pınar Hindi But’u marine ediyoruz. Ardından marine edilmiş hindi butu, kırmızı biber, yeşil biber ve kabakla birlikte çöp şişe diziyoruz. Muntazam çöp şişlerimizi, iki tarafı da güzelce kızarana kadar ızgara tavasında pişiriyoruz. 

Salata/Yardımcı Yemek: Çilekli Semizotu Salatası

Oldukça pratik şekilde hazırladığımız ana yemeğimizle hafif ve doyurucu bir başlangıç yaptık bile. Şimdi sıra bu enfes yemeği, sebze ve protein açısından dengeli aynı zamanda ferah bir salata ile tamamlamaya geldi. Mevsimin favori iki meyve ve sebzesini buluşturduğumuz Çilekli Semizotu Salatası; mayhoş tadıyla semizotunun, tatlı çileğin ve tulum peynirinin bir araya gelmesiyle şahane bir uyumu açığa çıkarıyor.

Tatlı: Şekersiz Kayısılı Volovan 

Neymiş bu volovan dediğinizi duyar gibiyiz. Milföyden hazırladığımız pofuduk çanakların içini tatlı ya da tuzlu bir harç ile doldurduğumuzda, volovan yapmış oluyoruz. Biz, bu tarifimizde tercihimizi tatlıdan yana kullanıp Şekersiz Kayısılı Volovan yaptık. Göze hitap eden sunumunu ve henüz pişerken porsiyonlara ayrılışını çok sevdik. Rafine şeker kullanmadan yaptığımız nefis tatlımız, kat kat lezzetiyle yaz akşamlarına çok yakışacak. 

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.