02.03.2020

Misafir Ağırlamayı Sevenlerin Bayılacağı Pratik Atıştırmalık Tarifleri

 

Geleneklerimizin belki de en güzel yanlarından biridir, Türk misafirperverliği… İster çok sevdiğimiz biri olun, ister ilk defa gördüğümüz; kapımızı çalan herkesi en iyi şekilde ağırlamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Ee dostlar meclisi toplanmışsa çayın yanına şöyle en lezzetlisinden bir şeyler ikram etmeden olmaz. Hal böyle olunca hazırlanması kolay, pratik atıştırmalıklar hepimiz için daha da önem kazanıyor.

Evet, bu yazımızda çat kapı gelen misafirlerinizin aklını başından alacak enfes atıştırmalık tariflerimizi sizler için derledik. Başlıyoruz! 😎

Sebzeli Beşamelli Milföy

Bu tarifin, sizi oldukça maharetli göstereceğine emin olabilirsiniz. Pınar Milföy, beşamel sos, mevsim sebzeleriyle hazırlanan enfes Sebzeli Beşamelli Milföy’ümüz, bol sebzeli iç malzemesi ve tereyağı detayıyla anne eli değmişçesine mükemmel bir lezzete imza atmanızı sağlıyor. 

sebze

Tahinli Susamlı Milföy Çıtırları

Misafirlerinize alışık olmadıkları lezzetler sunmak isterseniz, bu tarifimiz tam size göre. Üstelik Tahinli Susamlı Milföy Çıtırları’nın pratikliği, gurme lezzetinden hiçbir şey kaybettirmiyor. Az malzemeyle kolayca hazırlanan atıştırmalığımız, “5 dakikaya geliyorum”ların en lezzetli karşılığı olabilir.

tahin

Labneli Ispanaklı Rulo Börek

Bu enfes böreği pişirdiğinizde tarifi isteyen herkesten, sırrınızı devlet sırrı gibi saklayacağınızı biliyoruz. Bizce Pınar’ın efsaneleri arasında üst sıralarda olan Labneli Ispanaklı Rulo Börek, herkesin kolayca sofrasına taşıyabileceğini bir lezzet olmalı. Bu nedenle yıllık iyilik yapma hakkınızı, enfes böreğimizin nasıl hazırlandığını herkesle paylaşarak kullanmak yerinde olacaktır.

borek

Sevdiklerinizle geçirdiğiniz her an, çok lezzetli olsun! Biz elimizden geleni yaptık, sıra sizde. Afiyet olsun. 😊

 

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.