18.02.2020

Şehrin En Lezzetli Kahvaltısını Hazırlıyoruz!

Ne demiş şair; kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı… Duygularımızı bu kadar kusursuz ifade ettiği için kendisine teşekkürü borç biliriz. Şöyle geçmişi bir düşününce, en şahane günlerimizin enfes bir kahvaltıyla başladığına neredeyse eminiz. Soğuk kış günlerinde uzun uzun kahvaltı yapmayı ayrı, sıcak yaz günlerinde kahvaltı ve öğle yemeğini birleştirmeyi ayrı seviyoruz. Masadan yükselen mis gibi kokularla, konu komşuyu davet etmeyi de…

Peki sıradaki Pazar kahvaltınızı, birbirinden lezzetli tariflerimizle farklılaştırıp dostlar meclisinin tüm gizem ihtiyacını karşılamaya var mısınız? Tarif soran olursa, biz hep aynı adresteyiz; https://lezzetfikirleri.com/

Peynirli Su Böreği

Sabah uyandınız ve evinizin konforunda, taze taze su böreği yemek istiyorsunuz. Ee su böreği dediğin riske atılmaz, bilmediğin yerden hiç yenmez. Öyleyse dillere destan Pınar Su Böreği’ni, 20 dakikada pişirip masanın başköşesine koymaktan sizi kim alıkoyabilir ki? Üstelik bu enfes börek, Pınar İllaki Sucuk ile Safiye ve Faik’ten bile daha efsane bir ikiliye dönüşüyor.

su

Milföyden Peynirli Simit

Pınar Milföy ile hazırlayacağınız puf puf peynirli simit, fırından yeni çıkmış taze simidin cazibesini evinize taşıyor. Milföyden Peynirli Simit’i; beyaz peynir, pekmez, susam ve Pınar Milföy gibi her yerde kolayca bulunan malzemelerle, oldukça kısa sürede hazırlayabilirsiniz.

 peynir

 

Labneli İzmir Boyozu

Sıradaki tarifimiz İzmir’de ve Türkiye’de aynı isimle bilinen tek hamur işi, yani boyoz tarifi! 😊 Çıtır çıtır boyoz lezzetini, Pınar Labne dolgusuyla yemenin keyfi ise bambaşka. Özel tarifle üretilen bu enfes boyozları, buzdolabınızda muhafaza edebilir ve dilediğiniz zaman kolayca pişirebilirsiniz.

izmir

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.