Piknik dendiğinde geçmişten günümüze kadar akla ilk gelen elbette mangal keyfi! Mangal, sevdiklerinizle açık havanın tadını çıkarırken aynı zamanda da lezzetin tadını çıkaracaksınız. Mangal keyfini yaparken tercih ettiğiniz lezzetler, sevdiklerinizle şahane bir açık hava keyfi çıkarmanızı sağlayacaktır. Mangal tarifi için birçok alternatif fikir sizleri bekliyor. Hem siz hem de sevdikleriniz son derece lezzetli tarifleri böylece açık havanın keyfinde çıkarabilirsiniz.

 

Mangalda yapılacak şeyler arasında elbette birbirinden çeşitli lezzetler yer almaktadır. Bu yiyecekler sizlerin de severek hazırladığınız, mutlulukla tariflleri yaptığınız ve piknik keyfinizi sürdürdüğünüz şahane lezzetler arasında yer almaktadır. Hem siz hem de sevdikleriniz son derece eğlenceli, anılarla dolu, lezzetli sofraların yer aldığı tarifler mümkün hale gelir.

 

Sizler için hazırladığımız birçok mangal tarifleri fikirleri ile hem farklı hem de lezzetli bir o kadar da görsel olarak cezbedici bir şekilde mangal sofraları hazırlayabilirsiniz. Sucuk, peynir, şiş ve pideli tariflerle her zevke uygun birçok tarifi sizlere aynı zamanda da pratik seçenekleri ile sunmaya devam ediyoruz.

 

Folyoda Sucuk Güveç Tarifi

 

Sizler için mangal yemek çeşitleri arasında yer alan ve ilk önerilerimizden biri olan tarifimiz, folyoda sucuk güveç tarifi olmaktadır. Sucuk güveç tarifini uygularken hem pratik bir şekilde hem de lezzetli tarifleri uygulamanız mümkün olur. Hem siz hem de sevdikleriniz son derece popüler olan bu tarife bayılacaksınız!

 

Pınar gurme dana sucukları kullanarak hazırlayabileceğiniz bu tarifte mantar, kabak ve havuç gibi sebzeleri kullanarak şahane lezzette bir tarif yapabilirsiniz. Folyo ile kapatarak mangalda pişirdiğiniz bu lezzet, ağır ağır mangal lezzetiyle pişerek sizlere şahane bir lezzet sunar. 

 

Piknik keyfinin en lezzetli seçenekleri arasında yer alan güveçte mangal, son derece pratik bir mangal keyfi fikri olduğu için mangalların vazgeçilmezleri arasında yer alır. Siz de hem sevdiklerinizi hem de midelerinizi mutlu etmek için hemen bu lezzetleri kullanın!

 

Izgara Peynirli Lokmalık Sucuk Tarifi

 

Piknikte mangal yemeği seçenekleri arasında yer alan alternatiflerden biri de ızgara peynirli lokmalık sucuk tarifi olmaktadır. Bu tarifle hem farklı ve alışılmışın dışında hem de oldukça lezzetli bir tarif ortaya çıkarmanız mümkün olmaktadır. Izgara peynir ile lezzetlendirilen lokmalık sucuklarda kullanacağınız mangal ateşi ise bu lezzetin son derece unutulmaz bir hal almasını sağlamaktadır. 

 

Piknikte mangal keyfini çıkarmak için siz de bu şahane atıştırmalıklara da sofranızda mutlaka yer verin. Böylece unutulmaz lezzette şahane bir lezzeti ortaya çıkarır aynı zamanda da sucukların eşsiz lezzetinin tadına varırsınız. Mangal fikirleri son derece yaygın bir şekilde aranırken bir yandan da kullanabileceğiniz Pınar dana gurme sucuklarının şahane lezzetlerinin tadına varın.

 

Pide Üstü Lokum Köfte Tarifi

 

Mangal dendiğinde köfte olmazsa olur mu? Elbette olmaz. Mangal yemekleri arasında yer alan ve oldukça popüler bir tarif olan pide üstü lokum köfte tarifi de mutlaka sevdiklerinize tattırmanız gereken tarifler arasında yer almaktadır. Sıcacık pidelerin üzerinde yer alan lokmalık köfteler, unutulmaz mangal keyiflerinin arasında yer alacaktır.

 

Pınar cızbız köfte ile hazırlayabileceğiniz bu pratik tarifte, kullandığınız köfteler mangalda sıcacık piştikten sonra önden ısıttığınız pidelerin üzerine sererek servis edebilirsiniz. Dilerseniz üzerine önceden hazırladığınız salçalı sosu da dökerek şahane bir lezzet yaratabilirsiniz. Hem siz hem de sevdikleriniz için severek tüketilen lezzetlerden biri olan pide üstü lokum köfte ile eşsiz lezzette mangal yiyecekleri hazırlamanız mümkün olur. 

 

Mangal dendiğinde köftenin unutulmaması adına önemli bir tarif olan pide üstü lokum köfte tarifi aynı zamanda oldukça da doyurucu bir lezzet olmaktadır. Bu yüzden tercih edildiğinde herkes için oldukça avantajlı olduğu gibi unutulmaz lezzetler ve anılar biriktirmenize de olanak sağlar. 

 

Misket Köfteli Mini Şişler Tarifi

 

Pikniğe gidecek olanların aklındaki sorulardan biri de piknikte mangalda ne yapılır sorusudur. Misket köfteler de mangalda alternatif lezzet arayanlar için oldukça popüler seçenekler arasında yer almaktadır. Misket köfteli mini şişler tarifi kullanarak hem lezzeti hem de farklılıkları ortaya çıkarabilirsiniz. 

 

Mini mangal şişlerine dizeceğiniz Pınar cızbız köftelerin arasına dilediğinize göre domates ve biber koyarak şahane tarifler yapabilirsiniz. Kısa sürede mangalın ateşinde pişen ve yemesi de bir o kadar pratik olan bu lezzeti siz de mutlaka mangal keyiflerinizde değerlendirin. Hem kolay bir şekilde hazırlanmasıyla hem de son derece lezzetli ve doyurucu olmasıyla tercih edilen misket köfteli mini şişler, misafirleriniz tarafından da sevilerek tüketilecektir.

 

Pikniğin insanlar üzerindeki olumlu etkileri ve sıcacık bir ortam yaratmaları sayesinde hem siz hem de sevdikleriniz harika zaman geçireceksiniz aynı zamanda da şahane anılar biriktireceksiniz. Bu güzel ve neşeli günlerinizde yer alacak olan seçenekler arasında ise elbette lezzetli mangal tarifleri yer alacaktır. Böylece oldukça kolay bir şekilde kullanabileceğiniz ve uygulayabileceğiniz mangal tariflerini siz de rahatlıkla yapabilirsiniz.

 

Piknik tariflerinizde yer verebileceğiniz Pınar ürünleri ile tarifleri daha kısa sürede ve pratik olarak hazırlayabilir aynı zamanda da lezzetli bir şekilde birbirinden farklı tarifleri hızlıca yapabilirsiniz. Hem siz hem de misafirlerinizin severek tüketeceği şahane mangal tariflerini siz de mutlaka piknik günlerinizde değerlendirin ve bu lezzetlerin tadına varın!

 

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.