04.05.2020

İftar Sofralarına Yakışır 5 Tatlı Tarifi

 

Ramazan ayı bizler için o kadar çok şey ifade ediyor ki; hem ruhumuzu hem bedenimizi arındırdığımız, içimize döndüğümüz, sevdiklerimize vakit ayırıp ihtiyacı olan herkese yardım etmek için daha fazla çabaladığımız bir ay… Ayrıca bütün bu güzel şeylerin bizleri iyileştirdiği aşikâr. Ayrıca ruhani yönünün yanında, sofraların her gün çeşit çeşit Ramazan yemekleriyle dolu olması da kesinlikle aklımızı başımızdan alıyor. 😊

Sizlere içerisinde bulunduğumuz aya özel, lezzetiyle mest edecek, aynı zamanda yorulmadan kolaylıkla yapabileceğiniz Ramazan tatlıları hazırladık. Mutfakta geçirdiğiniz her ana fazlasıyla değecek tariflerimizle, iftar sonraları da ağzınıza layık geçecek. Ramazan ayında, dört gözle beklediğiniz iftar sofralarına eşlik edecek tatlı tariflerimizi çok seveceksiniz! 😊

Evde Kolay Lokma

Biz de sizler gibi özledik, geleneksel lezzetlerimizden lokmayı İzmir sokaklarında gezerken yemeyi… Lakin her zaman İzmir’de olamayız, her zaman sokakta da olamayız! Bu Ramazan ayında, puf puf Pınar Milföy’den İzmir usulü lokma yapmayı öğreniyor, şerbetini şeker kullanmadan hazırlıyor ve iftar sofralarımızda İzmir’den bir tatlı esinti hissediyoruz.

Milföyden Şekersiz Kolay Baklava

Bayramları en çok baklavadan dolayı sevdiğimizi kesinlikle söyleyebiliriz. Tam olarak bu nedenle, evlerimizde baklava hazırlamanın pratik yollarını da bilmek gerektiğini düşünüyoruz. Pınar Milföy’den, rafine şeker yerine bal kullanarak hazırladığımız Şekersiz Kolay Baklava, kurtarıcı tarifleriniz arasında hızlıca yerini alacak.

Milföyden Şekersiz Sakızlı Muhallebi

Böylesi pratikliğe bu denli lezzet sunan tarifimize inanmakta güçlük çekebilirsiniz! İftar sonrasına şöyle ağız sulandıran ve biraz daha farklı bir tatlı arıyorsanız, buyurun…😊 Pınar Milföy’den taban yapıp bal ve sakızlı muhallebiyle tatlandırdığımız nefis tatlımız sayesinde damaklar şenleniyor.

Havuç Dilim Baklava

Şerbetli tatlılar içinde havuç dilim baklavanın yeri ayrıdır. Evde yapılması zor gibi görünse de pratik alternatiflerle bu zahmetli tatlıyı evde kolayca yapmak mümkün. Pınar Milföy, Antep fıstığı, tereyağı ve bal kullanarak hazırladığımız bu nefis tarifi dilerseniz Ramazan Bayramı’na saklayabilir ya da iftar sonrasına hazır edip tüm aileyi mutlu edebilirsiniz.

Milföyden Tahinli Dondurma

Milföyden Tahinli Dondurma tarifimiz, lezzetiyle ve hafifliğiyle rafine şekeri hayatından çıkaran tatlı severlere ilaç gibi gelecek. Oldukça kısa sürede hazırlayabileceğiniz tatlımız, misler gibi kokusuyla sizi tekrar tekrar mutfağa sokma garantili.

Afiyet olsun, huzurlu Ramazanlar dileriz.  

 

 

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.