30.09.2020

Harcadığınız Zamana Fazlasıyla Değecek Çikolatalı Tarifler

Çikolata sevgisi, çoğu kişi için alelade olmak şöyle dursun tutku derecesinde. Üzerine düşündüğümüzde fark ettik ki tatlı denince akla önce çikolatalı tarifler geliyor. Kahve yanında, ofiste akşam molasında ya da günün yorgunluğunu atarken, şöyle küçük bir çatal dahi olsa özenle yapılmış, çikolatalı bir tatlının yüzümüzde yarattığı gülümseme… Bu hissi yaratabilen çok az şey var.

Ee çikolata bu kadar seviliyorsa hakkını veren tariflere bol bol konu olmalı ve çikolatalı bir tatlı hazırlıyorsak, şanımız mutlaka yürümeli. O sebeple bu yazımızda, özene bezene yapacağımız ve nihayetinde ortaya çıkan sonuçla da çok mutlu olacağımız iki enfes çikolatalı tarif vereceğiz.

Çikolatalı Muzlu Milföy

Çikolatalı Muzlu Milföy tarifimizin hazırlık aşaması ayrı, fırına attıktan sonra usulca izlemesi ayrı keyifli. Puf puf kabaran Pınar Milföy içerisine, çikolatalı fındık kreması ve muzla enfes bir dolgu yapıyoruz. Güzelce fırın tepsisine dizip 20 dakika boyunca pişiriyoruz. Finalde ise milföyün çıtırlığıyla nefis bir uyum yakalayan akışkan çikolatalı tatlımızı afiyetle yiyoruz.

Milföyden Mozaik Pasta

Çocukluğumuzun efsanesi mozaik pastayı, ufak dokunuşlarla farklılaştırmak neredeyse hepimizin yaptığı bir şey. Bu tarifte ise daha yaratıcı değişiklikler yapıp şahane bir tatlı tarifine imza atıyoruz. Bol çikolatalı, cevizli, tereyağlı ve pekmezli enfes bir karışım hazırlıyoruz. Pınar Milföyleri fırında pişirip soğutuyoruz. Çıtırlığını kaybetmeden ufaladığımız milföyleri, çikolatalı karışıma ekleyip elde ettiğimiz harcı rulo halinde, buzlukta minimum 3 saat bekletiyoruz. Günün sonunda, lezzetiyle baş döndüren enfes tatlımızı tabağımıza alıp doya doya yiyoruz.

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.