23.07.2019

Mevsim Meyveleri ve Milföyle Yapabileceğiniz Ferah Yaz Tatlıları

Meyveleri mevsiminde tüketmek, hem siz hem de sevdikleriniz için dikkate almanız gereken bir konudur. Bu nedenle sizlere, mevsim meyvelerini bol bol kullanabileceğiniz, ferah ve pratik yaz tatlılarıyla geldik.

Meyveleri mevsiminde tüketmek, hem siz hem de sevdikleriniz için dikkate almanız gereken bir konudur. Bu nedenle sizlere, mevsim meyvelerini bol bol kullanabileceğiniz, ferah ve pratik yaz tatlılarıyla geldik. Tariflerimizin tamamında, yaz meyvelerini kullanmaya ve yapılışlarının basit olmasına özen gösterdik.

Yaz aylarında, tatlı krizlerine hafif çözümler bulmak zordur. Aniden gelen misafirlerinize yapacağınız ikramlar bile size düşündürebilir. Bu yazımızda, Pınar Milföy ile oldukça kısa sürelerde hazırlayabileceğiniz, pratik yaz lezzetlerinden bahsedeceğiz.

Milföyden Meyveli Tart

Düşündük, taşındık; bir tatlı, içinde ne olursa daha hafif olur dedik ve en uygun malzemeleri seçtik. Özellikle sıcak yaz günlerinde, taptaze meyvelerle hazırlayacağınız bu tatlı, herkesi çok mutlu edecek. Milföyden tart tabanı, içi hafif krema dolgulu ve üzeri mevsim meyveleriyle kaplı olan tatlımıza bayılacaksınız. Bizim meyve seçimimiz; ananas, kiraz, üzüm ve çilekten yana oldu fakat dilerseniz başka yaz meyveleri de kullanabilirsiniz.

Çilekli Kıtır Milföylü Muhallebi

Çıtır milföy parçaları ve çileğin klasik muhallebi ile buluştuğu bu yaz lezzeti, tam bir misafir kurtarıcısı. Bu pratik muhallebimiz, kupta sunumuyla ve eşsiz lezzetiyle, hem göze hem damağa hitap ediyor. Tereyağı, çilek, esmer şeker, taze fesleğen gibi evdeki malzemeler kullanılarak yapılan tatlı, aynı zamanda ferah bir tercih yapmanıza imkan sağlıyor.

Yaz mevsimine uygun, sağlıklı ve pratik tariflerimizle, artık tatlı krizleri daha kolay atlatılacak, misafirler oldukça havalı ağırlanacak. Yeni yemek ve tatlı önerilerimiz için bizleri ziyaret etmeyi unutmayın.

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.