28.05.2020

Hafif ve Doyurucu Atıştırmalık Tarifleri

Isınan havalarla birlikte öğün sayımızda ve yediğimiz yemeklerde istemez bir azalma oluyor. Mutfağa girip saatlerce bir yemekle uğraşmak ise zaten aklımıza gelen en son şey. Bu durum çoğumuz için olumlu bir şeymiş gibi görünse de bedenimizi, ihtiyacı olan besinlerden mahrum bırakmak bağışıklık sistemimizin zayıflamasına sebep olabilir.

Bu yazımızda “Az, çoktur” (less is more) anlayışından yola çıkıp besleyici, kısa sürede hazırlanabilen, bizim atıştırmalık dediğimiz fakat sizlerin dilediğiniz öğün için tercih edebileceği sağlıklı ve doyurucu tarifler hazırladık. Çok büyük porsiyonlar ya da çok uğraşılmış yemekler olmadan da sağlıklı beslenebiliriz.

Humuslu Lokum Dürüm

Dört mevsim mutfaklarımızın kurtarıcısı olan Pınar İllaki Köfte’yi farklı farklı tariflerde kullanmayı çok seviyoruz. Dahil olduğu tüm ana yemek ya da atıştırmalıkları oldukça besleyici hale getirirken kattığı lezzet inanılmaz. Humus ve köftenin birleşiminden doğan Humuslu Lokum Dürüm tarifimiz ise daha da inanılmaz!

Ballı Hardallı Hindi Sandviç

Yazın bunaltan sıcaklarında, en doyurucusundan bir soğuk sandviçle ferahlamayı kim istemez ki! Tahıllı baget ekmek, Pınar Hindi Fileto, ev yapımı ballı hardal ve dilediğimiz sebzelerle hazırladığımız enfes sandviçle, dizi-film keyfinizi katlayabilir ya da çalışma saatlerinize besleyici bir mola verebilirsiniz.

Avokadolu Hindi Dürüm

Farklı tatlar sevenleri çok mutlu edecek ve sadece 5 dakikada hazırlayabileceğiniz bir dürüm tarifiyle karşınızdayız! Üstelik içindeki her şey hem çok sağlıklı hem de besleyici. Pınar Beyaz detayıyla kimsenin hayır diyemeyeceği Pınar Hindi Fileto’lu Avokadolu Hindi Dürüm’ün spesiyal atıştırmalıklarınız arasına gireceğine eminiz.

Sağlıklı günler dileriz. 😊

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.