02.08.2022

Yoğun İş Günü Sonrası Yapabileceğiniz 3 Vegan Tarif

Sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirmeye çalışan sevgili okuyucularımız; bu yazıda vereceğimiz vegan tarifler ve önerilerle hayatınızı kolaylaştırmaya geldik! Başlıca ipucumuz, ne yiyeceğinizi ve yemeğinizi nasıl lezzetli hale getireceğinizi bildiğinizde, sağlıklı beslenmenin çok daha sürdürülebilir olduğu. Mesela iş öncesinde minik hazırlıklar yapabilir ya da kaç gün dışarıdan yiyip kaç gün yemeğinizi yanınızda götüreceğinizi haftalık planlayabilirsiniz. Böylece, vegan beslenen bir çalışan olarak iş yoğunluğu sırasında ne yiyeceğinizi düşünmemenize gerek kalmadan daha verimli çalışabilirsiniz. Üstelik vegan ya da vejetaryen beslenmiyorsanız bile, sağlığınız için hayvansal gıda tüketmeyi azaltmak istediğinizde bu vegan tarifleri tercih edebilirsiniz.

Sağlıklı beslendikçe enerjimizin arttığını, daha dinç ve iyi hissettiğimizi bilerek birbirinden besleyici, bitkisel protein kaynağı tariflerimize geçiyoruz.

Bakla ve Bezelyeyle Sebze Köfteli Yaz Salatası

Vegan beslenmeyi tercih eden çalışanların yemek konusunda çok daha seçici olduğunu göz önünde bulundurarak, enfes bir vegan salata hazırladık. İçerisindeki Pınar Sebze Köftesi, bakla, bezelye ve avokado sayesinde hem bitkisel protein deposu hem de çok doyurucu.

Vegan Taco Salatası

Lime, avokado, Meksika fasulyesi, rengarenk sebzeler ve Pınar Planty Power Burger… Yani yaz sıcakların ferah ve doyurucu bir yemek için ihtiyacımız olan ne varsa, bu vegan salatada! Ofiste, görüntüsü ve lezzetiyle içinize sinen vegan bir öğün için, bu salatayı önceden hazırlayıp yanınıza alabilirsiniz. 😊

Vegan Arpa Şehriyeli Ispanaklı Orzo

Sıcak haline ayrı, soğuk haline ayrı hayran olduğumuz bu vegan tarif istinasız en yoğun iş gününde bile yüzünüzü güldürecek. Tamamen bitkisel protein kaynağı olan Pınar Sebze Köftesi sayesinde kolayca hazırlayabilir, canınız ne zaman çekerse afiyet yiyebilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.