11.12.2020

Yılbaşına Özel Her Eve Uygun 5 Farklı Atıştırmalık Tarifi

Bu sene, yuvamızın sıcaklığında 2020 yılına veda edip 2021’e merhaba diyeceğiz. Ve yeni yıl kutlamanın alameti farikası nedir diye sorsalar, çoğumuzun vereceği yanıt sevdiklerimiz ile beraber olduğumuz enfes sofraların kurulması olur herhalde.

Biliyoruz ki gündemimiz yılbaşı olunca heyecanımız dinmiyor, alışveriş listeleri hazırlanıyor ve tarifler havada uçuşuyor. Ana yemek hazırlamak zahmetli olsa da planlaması daha kolay oluyor fakat geceye baştan sona eşlik edecek atıştırmalıklar aklımızı ziyadesiyle meşgul ediyor.

Gelin, yılbaşı akşamınızın her dakikasına lezzet katacak ve aile evi ya da öğrenci evi fark etmeksizin kolayca hazırlayabileceğiniz enfes atıştırmalıklar yapalım. Hem kendimizi hem sevdiklerimizi mutlu edelim ve 2021 senesinin enfes geçeceğini daha ilk dakikalardan garantileyelim. 😊

Milföy Ağacı

Çam ağacı görünümlü yeni yıl kurabiyesini herkes yapar, peki ya yeni yıl milföyü? Bu sene sofranıza, görüntüsü ve lezzeti itibariyle daha farklı bir tarif kondurmak isterseniz Milföy Ağacı tam sizlik. Ispanak, fesleğen ve yer fıstığından hazırlanan iç harcı, Pınar Milföy ile misler gibi bir uyum yakalıyor. Pınar labne ve fesleğenle yapılan süslemeler de bonus! 😊

Pınar Combo Sepeti

Combo sepeti, dışarıda yemeye alışkın olduğumuz türden bir lezzet. Enfes tadı, büyüklüğü ve pratikliği düşünüldüğünde geniş sofralar için ideal. Pınar’ın geniş ürün listesi içinde yer alan Pınar Paçanga Böreği, Pınar İllaki Dana Cızbız Köfte, Pınar Misket Köfte ve Pınar Piliç Kroket sayesinde evde zahmetsizce hazırlayabileceğiniz tarifimiz, farklı soslarla birlikte yılbaşı masanıza çok yakışacak.

Mantarlı Misket Köfte

Sıradaki tarifimizi pişirmesi ayrı, yemesi ayrı keyifli. Saplarını ayıkladığımız mantarların içine Pınar Misket Köfte yerleştirelim, üzerini cheddar peyniriyle kapatalım ve usulca fırına sürelim. Sonra da eriyen peynirin, mantarın eşsiz aromasının ve misler gibi kokan misket köftenin tadına hep beraber varalım.  😊

İnegöl Sarma

Malzemesi az, yapılışı kolay, lezzeti dillere destan! Pınar Milföy’ün içine cheddar peyniri ve Pınar İllaki İnegöl Köfte ekleyip özenle sarıyoruz. Milföylere kenarlardan çentik atıp fırına sürüyoruz. Puf puf milföyden taşan peynirin ve köftenin tadını, ailecek doyasıyla çıkarıyoruz.

Çıtır Hindi Dilimleri

Yılbaşının olmazsa olmazı hindiyi bir de atıştırmalık olarak hazırlasak ne de güzel olur dedik ve kolları sıvadık. Pınar Hindi Fileto’yu jülyen usulü dilimledik. Sırasıyla un, yumurta, galeta ve yulaf karışımına buladık. Ardından derince bir kapta kızartarak pişirdik. Çıtır Hindi Dilimleri’ni dilediğiniz sosla ve limonla afiyetler yiyebilirsiniz.

İyi seneler dileriz!

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.