11.12.2020

Yılbaşı Ertesi Yüzleri Güldürecek Kolay Kahvaltı Tarifleri

 

Tüm hazırlıklar, yemekler, tatlılar, atıştırmalıklar yılbaşı akşamı için. Adettendir, yeni yılı karşılarken her şey özenle yapılır; enfes sofralar hazırlanır, müzikler ya da filmler seçilir ve hatta evde dahi olsak iki dirhem bir çekirdek giyinilir. E yılbaşı kutlamak biraz da böyle bir şeydir. En güzel, en heyecanlı halimizle, sevdiklerimizle ortak oluruz her ana.

Peki ama ertesi gün… Kimse düşünmez yılın ilk gününü. Ama biz düşündük! 😊 Dedik ki yılın ilk günü, enfes ve doyurucu bir kahvaltıyla başlamalı. Lezzetli olduğu kadar kolay olmalı ve üstüne bir de enerji rezervlerini doldurmalı. Kimi kolayca hazırlanabilen kimi ise biraz daha zahmetli kahvaltılık tariflerimizi gururla sunar, yeni yılın sadece ilk gününün değil her gününün lezzetle başlamasını temenni ederiz! 🎈

Çırpılmış Yumurtalı Sucuklu Tost          

Bildiğiniz tüm tostları unutturacak kadar lezzetli bir tost hazırladık. Lezzet rotamızı başlatıyoruz! Önce Pınar Klasik Sucuk tavada cızır cızır çevirelim ve çırpılmış yumurtamızı tereyağında güzelce pişirelim.
İki dilim ekmek arasına kaşar peyniri, çırpılmış yumurta ve sucuklarımızı yerleştirip tost makinesinde, peynirler eriyene kadar pişirelim. Ekmekler kızarmaya başladıysa kokusuyla baş döndüren tostumuz hazır.

Hindi Fümeli Ekmek Üstü Poşe Yumurta

Sadece bir dilim ekmek ile kocaman bir kahvaltı yapmışçasına doymaya ne dersiniz? Hem de lezzet ve sağlık dolu bir kahvaltı! Ekşi maya ekmek üzeri misler gibi Pınar Beyaz, Pınar Hindi Füme ve poşe yumurtayı sığdırarak 2021’e zinde başlamanın formülünü bulduk. Tek başına nefis bir menü olan Hindi Fümeli Tahıllı Sandviç en efsane kahvaltılıklarınızdan olacak. 😊

Hindi Fümeli Tahıllı Sandviç

Pratik sandviçlerle her öğünü taçlandırmayı sevenler, bu tarifimiz tam size göre. Peynirinden hindi fümesine, avokadosundan rokasına en sevilen kahvaltılıkları, enfes bir ciabata ekmeği arasına özenle sığdırdık, üstelik sadece 5 dakikada! Öyleyse malzemeleri hazırlayın, yeni yılın en çekici kahvaltısını hazırlıyoruz.

 

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.