01.06.2022

Yemesi Kadar Hazırlaması da Kolay Tuzlu Piknik Tarifleri

Bahar, açan çiçekler, uzayan günler derken piknik sezonunu açmanın vakti gelmişti! Arkadaş grubumuzla ya da ailemizle birlikte, açık havanın tadını doyasıya çıkardığımız pikniklerin çok sevildiğini de biliyoruz. Ve ne zaman piknik planı yapsak, minimum eforla hazırlayabileceğimiz ve kolay yenen yemekleri tercih etmeye çalışıyoruz. Ne de olsa, piknikte koşup eğlenirken fazlasıyla yorulacağız, mutfakta da yorulmaya ne gerek var değil mi? 😊

Bu yazımızda pratikliği, doyuruculuğu, kolayca paylaşılabilirliği ve taşınabilir olmasıyla yüzleri güldürecek, birbirinden nefis tuzlu piknik tariflerini derledik. Hadi, ana yemek ve atıştırmalık tariflerimizin detayına geçelim.

Mini Burgerler

Minik minik hazırladığımız burger ekmeğinin arasında Pınar Dana Kasap Köfte ve sebzelerle, herkesin bayılacağı bir hamburger tarifimiz var! Ev yapımı minik burger ekmekleri sayesinde tek lokmada yenebilen bu atıştırmalıklar, piknik sofranıza çok yakışacak.

Dana Misket Köfteli Mini Şişler

Eğer köfteli yemek tarifleri arıyorsanız; Pınar Dana Misket Köfte, peynir ve sebzeleri buluşturan bu mini şişler, kesinlikle pikniğin gözdesi olacak. Üstelik dakikalar içerisinde hazırlayabileceğiniz tarifimiz, şık sunumuyla sofranın havasını değiştirme garantili. 😊

Karidesli Makarna Salatası

Piknik sofrası salatasız olmaz diyor, içerisindeki Pınar Karides ve makarna sayesinde sizi saatlerce tok tutacak salata tarifimizi buraya iliştiriyoruz. Piknikte de ferah ve sağlıklı alternatif arayanların, Karidesli Makarna Salatası’na bayılacağına inanıyoruz.

Sosisli Tuzlu Muffin

Piknik demek doğada bolca hareket edip, sık sık acıkmak demek. Tesadüf değildir ki, piknik sepetleri de hamur işi olmasan hazırlanmaz. Bu nedenle son tarifimiz, acıktıkça yemelik bir muffin. Sosisli Tuzlu Muffin, Pınar Açbitir Sosis ve peyniri buluşturan içeriği ile favori atıştırmalık tariflerimizden.

İyi eğlenceler dileriz.

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.