07.07.2020

Yaz Meyveleriyle Yapabileceğiniz Tatlılar

Bu yaz kâh kızgın kumlardan serin sulara atlayamadık, kâh yurtdışı tatillerine çıkamadık… Yine de yaz mevsiminin enerjisinden, uzun günlerinden, rengarenk ve çeşit çeşit meyvelerinden beslenmeye devam ettik. Fakat bir şeyin eksik kalmasına gönlümüz asla razı olmadı! Yaptığımız her aktiviteyi lezzetlendirmeye yetecek nefis, bol meyveli ve ferah tatlılar. Sizler için bu yazımızda, mevsimin bol vitaminli meyvelerini özenle kullandığımız, ev halkı arasında küçük iç savaşlara sebep olabilecek serin mi serin tatlı tarifleri hazırladık. 😊

Milföyden Meyveli Tart

Yaz kokusunu tasvir etmek için aklımıza gelen tüm meyveleri bu tarifte kullandık! Pınar Milföy’den taban, üzerinden enfes krema ve bol bol kiraz, çilek, üzüm, ananas… Görüntüsüyle bile neşelenmenizi sağlayacak bu nefis tatlımızın tarifi, yiyen herkesin aklında kolayca yer edecek.

Taze Vişneli Milföy Tatlısı

Vişneye has o mayhoş tat Pınar Milföy ve Pınar Labne efsanesi bir araya gelirse ne mi olur? Yaz akşamlarının yepyeni kurtarıcısı Taze Vişneli Milföy Tatlısı… Pınar Milföy’den hazırlanan cuplar, içinde labneli dolgu ve üzerinde vişneli harç! İşte bu tatlının hafifliğine inanamayacaksınız. 😊

Milföy Tabanlı Cheesecake

Bu tarifimizde, yazın sevilen meyveleri ahududu ve böğürtlen devreye giriyor, ortaya uzun yaz akşamlarının en lezzetli eşlikçisi çıkıyor. Pınar Milföy kullanarak hazırladığımız kıtır kıtır taban, rafine şeker kullanmadan hazırladığımız nefis krema ve orman meyvelerinin klasik uyumuna yine yeniden bayıldık.

Milföyden Şeftalili Tart

Milföyleri hazırlayın, şeftali ve kayısı kokusunun tüm evi saracağı mis gibi bir tatlı tarifimiz var! Üstelik dakikalar içerisinde kolaylıkla yapılan tatlımızda rafine şeker kullanmanıza gerek yok. Pınar Milföy’den en pratik yöntemle tart tabanımızı yapıyoruz, krema görevini Pınar Labne’ye veriyoruz, meyvelerimizle son dokunuşu yapıp bal ile tatlandırıyoruz. 

Günlerinize lezzet ve keyif katma dileğiyle, afiyet olsun. 😊

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.