05.02.2020

Seni Seviyorumlardan Bir Demet: Sevgililer Gününe Özel Tatlı Tarifleri

Yılın en romantik günü geldi, çattı. Dört bir yanımızın kırmızılara ve pembeye boyandığı 14 Şubat Sevgililer Günü’nü, günler öncesinden hissetmeye başlıyoruz. Ve her anımızı daha güzel kılan, varlığına şükrettiğimiz sevdiceğimiz için elimizden gelen her şeyi yapmak istiyoruz. Peki, aylar öncesinden ne yapacağınızı düşündüğünüz ve onlarca alternatif arasında boğulduğunuz bu özel günü, sevginizi katarak hazırladığınız birbirinden nefis tatlılarla unutulmaz hale getirme fikrine ne dersiniz? Eee sevgi dediğin çoğunlukla romantik filmlerdeki gibi olsa da sevgilinin kalbine giden yolun, önce mideden geçtiği de bir gerçek. Hem düşündük de O’na ellerinizle pişirdiğiniz bir hediyeden daha güzel ne olabilir ki?

Biz, enfes tatlı tariflerimiz aşağıya iliştiriyoruz. Siz, sevdiceğinizin damak zevkine göre dilediğinizi seçebilirsiniz. 😍

Milföyden Portakal Kremalı Tart

Böylesi özel bir güne, görüntüsüyle ve tadıyla ihtişamlı bir lezzet yakışır. Milföyden Portakal Kremalı Tart tarifimiz; Pınar Milföy’ün gevrek tabanı, enfes krema dolgusu ve portakallı sosun muhteşem kokusuyla tam bir kutlama tatlısı.

portakalkremali

Elmalı Tarte Tatin

Sevgi emek ister, sevgilinize hazırlayacağınız tatlılar da öyle. Sizi azıcık yoracak bu enfes tarif ise; Pınar Milföy’den hazırladığımız tart hamuru ve karamelize elmalarıyla sizi de sevgilinizi de çok mutlu edecek.

elmalıtarte

Balkabaklı Milföy Pasta

Her katı kendi başına lezzet şöleni olan tatlımız, yoğunluğuyla adeta hislerinizin tercümanı… Balkabağıyla hazırlanan iç sosu, kıvamıyla gönüllere taht kuruyor. Son dokunuşu yaptığımız süslemeleri ise damak zevkinize göre değiştirmek sizin elinizde.

 

balkabak

Başka yerlerde kolay kolay karşılaşamayacağınız sıra dışı tariflerimizin sonuna geldik.

Sevginin, size şans olarak dönmesini diliyoruz. 14 Şubat Sevgililer Günü’nüz kutlu olsun!

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.