25.03.2022

Sahurda Sizi Yormayacak 4 Doyurucu Tarif

Ramazan ayı söz konusu olduğunda, önceliğin iftar sofralarında olduğunu biliyoruz. Nitekim biz de Pınar Lezzet Fikirleri ailesi olarak, şimdiye kadar birbirinden nefis iftar yemekleri, iftar çorbaları ve tatlı tarifleri paylaştık. Fakat sahurda ne yediğimiz de bir o kadar önemli. Çünkü oruç tutarken çok uzun süreler aç kalıyoruz. Haliyle, sahur öğünün besleyici ve doyurucu yemeklerden oluşması önem kazanıyor.

Bu ramazan, tüm bu detayları göz önünde bulundurarak bol proteinli, tok tutan ve lezzetiyle hayranlık uyandıran sahurluk yemekler hazırladık. Verdiğimiz tüm sahur tariflerini, kahvaltılık tarifler olarak da düşünebilirsiniz. Yani ramazan ayı sona erdikten sonra, kahvaltı sofranızı zenginleştirmek için bu tarifleri kullanabilirsiniz. 😊

1 Salamlı Çörek

Oruç tutarken gün boyu aç kalacağımızı düşünürsek; içerisinde Pınar Salam, yumurta, çedar peyniri ve kaşar peyniri bulunan bol proteinli bu tarifi, sahur için oldukça doyurucu bir öneri olarak sunuyoruz. Üstelik, akşamdan hazırlayıp sahurda pratik bir şekilde servis edebilirsiniz.

2 Fırında Yumurtalı Ekmek

İftarda artan ekmekleri kullanarak sahurda harikalar yaratmaya ne dersiniz? Fırında Yumurtalı Ekmek tarifimiz; Pınar Macar Salam ve lor peynirden oluşan besleyici içeriği ile tokluk sağlıyor, az yağla fırında piştiği için ise susatmıyor.

3 Mini Milföy Pizza

Sahur tarifleri, doyurucu olduğu kadar pratik de olmalı. Pınar Milföy kullanarak dakikalar içinde hazırlayabileceğiniz Mini Milföy Pizza, pratikliğin de lezzettin de hakkını fazlasıyla veren sahur tariflerimizden bir diğeri. 😊

4 Fırında Omlet

Sahurda hafif ve doyurucu bir yemek hazırlamak istiyorsak, akla gelen ilk seçenek çoğunlukla omlet oluyor. Çünkü hem bol protein içeriyor hem de kolayca pişiyor. Fırında Omlet tarifimiz de Pınar Hindi Füme, Pınar Sosis, beyaz peynir ve sebzelerden oluşan dengeli içeriği ile tek yemekle doymayı garantiliyor.

 

Huzurla, sağlıkla, afiyetle kalın. 😊

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.