09.05.2019

Sahur Sofralarını Görsel Şölene Çevirecek ve Sizi Tok Tutacak Pratik Tarifler

Ramazan’ın tatlı telaşı etrafımızı sardı! Hepimiz biliyoruz ki sofralarımızın donatıldığı bu ayda asıl hazırlık sabaha karşı yapılır.

Sahurda ne yemeliyim derdine son! Uzun saatler oruç tutabilmek için sahurda tok tutacak, sabahın erken saatlerinde sizi fazla yormayacak tarifler hazırladık.😜 Kolayca hazırlayabileceğiniz sahur yemekleri tariflerleri, pratik olduğu kadar leziz ve iştah kabartıcı. Tok kalmanızı sağlayacak sahur tariflerini sizler için derledik! 😍

Size ve sevdiklerinize sahurda mide şöleni yaşatacak tarifler için şimdi ekranı aşağı doğru kaydırabilir, pratik ve nefis tariflere göz atabilirsiniz! 👀

Milföyden Peynirli Simit Yapımı

Ekmeğin yerini aratmayacak, susamlarıyla lezzetine lezzet ekleyecek, milföyden çıtır çıtır peynirli simidin kokusuyla sahura kalkmak ailenizi mutlu edecek! Son zamanlarda ''Nerede o eski sıcacık sokak simitleri'' diyenlerdenseniz siz de gelin tarifimize kulak verin. 👂🏻✋🏻

Bayram sabahına fırından yeni çıkmış simidin kokusuyla uyanmak... Özel iç harcıyla milföyden çıtır çıtır Peynirli Simit mutfaktan yayınlan kokusu ile tüm aileyi lezzete çağırıyor.

Labneli & Ispanaklı Pınar Rulo Börek

Şimdi sıra günün her saatinde yemekten vazgeçemediğimiz lezzete! Bir lokmanın ardından tüm tabağın nasıl bittiğini anlamayacağınız bu börek tariflerine bayılacaksınız. SahurLabneli & Ispanaklı çıtır çıtır Pınar Rulo Börekler ile lezzet dolu geçsin!

Sömestirde kahvaltı süresi de kahvaltının lezzeti de uzun! Tatilin ilk kahvaltısı Labneli & Ispanaklı çıtır çıtır Pınar Rulo Börekler ile lezzet dolu geçsin!

Milföyden Gözleme Yapımı

Kahvaltı klasiklerinden vazgeçemem diyenler için! 😍 GözlemePınar Milföyle evde yapıldığında insana doyumsuz bir mutluluk veriyor, çayın yanında, hele ki sahurda yemelere doyulmuyor. Pınar İzmir Boyoz İzmir’in meşhur lezzeti, çay en yakın arkadaşı, yumurta sevgilisi! 😍 Dillere destan boyoz  sahur sofralarına çok yakışıyor! Size İzmir’i aratmayacak nefis boyoz için tek yapmanız gereken Pınar İzmir Boyoz’u fırına atmak! Ramazan’da bugün ne yesek telaşı bir yana, Ramazan’ın tadını doya doya çıkaracağınız, sofralarınızda sevdiklerinizin eksik olmadığı bir Ramazan dileklerimizle...

Milföyden Tavada Gözleme bayram kahvaltısında yenir, misafirlere ikram edilir, tarifini soranlara “Sırrı bende saklı” denir.

İzmir Boyozu

Bu soğuk pazar kahvaltısında fırınınızdan yeni çıkmış, sıcacık Pınar Boyoz ve çay ikilisi ile içinizi ısıtmaya ne dersiniz?

 

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.