31.03.2020

Sağlıklı Beslenme: Lezzetli ve Hafif Tarifler

Yaz aylarına sayılı günlerimiz kaldığını hatırlatarak yazımıza başlamak istiyoruz. Mevsim geçişlerine ve en çok da yaza bedenimizi hazırlama konusunda hepimiz çok hevesliyiz. Bunun vermiş olduğu yüksek motivasyonla sağlıklı beslenmeyi canı gönülden istiyor fakat nedense sağlıklı yemeklerin çok vakit aldığını düşünüyoruz. Sizleri bu yanılgıdan kurtaracak, evinizde hazırlayabileceğiniz sağlıklı ve hafif yemek tariflerimiz var! Üstelik hepsi birbirinden lezzetli yemeklerimizle, sağlıklı beslenmenin düşündüğünüz kadar lezzetten uzak ya da zorlu olmadığını da kolayca göreceksiniz. 😊

Sebzeli Hindi Fileto Sote

Brokoli, biber, karnabahar, mısır ve Pınar Hindi Fileto… Evet, tarifimiz bol vitaminli ve yüksek proteinli! Oldukça kısa sürede hazırlayabileceğiniz bu enfes yemek, besleyici içeriğiyle ve Pınar Hindi Fileto ilavesiyle sadece sebzeyle doyamıyorum diyenler için de ideal.

 

Sebzeli Hindi Çorbası

Nefis kokusu ve lezzetiyle evde geçen şeflik günlerinizin nişanesi olacak bir çorba tarifi veriyoruz. Üstelik bağışıklığınızı da güçlendirecek.Her kaşığında şifa yudumlayacağınız çorbamızın içinde doyurucu yardımcımız Pınar Hindi Fileto, kereviz, havuç, karnabahar, brokoli ve biber var. Farklı lezzetler tatmayı sevenlerin bayılacağı Sebzeli Hindi Çorbası, sağlıklı çorbalar listemizde üst sıralarda.

corba

Misket Köfteli Buğday Salatası

Vaktiniz az ama yine de sağlıklı bir şey mi yemek istiyorsunuz? Ya da tek tabakta dengeli fakat pratik bir öğün? Sizlere, dünyanın en doyurucu ve bir o kadar da hafif yemeklerinden birini hazırladık. 20 dakikada hazırlanan Misket Köfteli Buğday Salatası tarifimiz kurtarıcı ve köfteli yemek tarifleriniz arasında yer alacak.

kofte6

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.