Bereketle geçen Ramazan ayının son günlerine geldik. Tüm maharetimizle, iftarlarımızı özel kılmak için lezzetli yemekler, besleyici çorbalar, nefis tatlılar hazırladık. Bir yemeği, bir sofrayı ya da bir dilim ekmeği paylaşmanın huzurunu yaşadık. Sevdiklerimizle rahatça bir arada olabildiğimiz günlerin hasretini çekerken gelecek güzel günler için de bol bol duamızı ettik. Uzun lafı kısası; zorlu bir yılın ardından Ramazan ayının hissettirdiği huzur bizlere çok iyi geldi!

Bazen klasik bazen cesur tariflere yer verdiğimiz iftar menüsü serimizin de sonuna geldik. Hadi gelin, Ramazan ayının şanına yaraşır bir Ramazan Bayramı menüsü ile kapanış yapalım. Ramazan Bayramı’na özel vereceğimiz tariflerin, tıpkı önceki iftar yemeklerinde olduğu gibi besleyici ve doyurucu olmasında dikkat ettik. Tatlı olarak da adeta bayramın şanındandır deyip kolay şöbiyet tarifini tercih ettik.

Çorba: Mezgitli Çorba

Balığın kendine has aromasını ve bol proteinli oluşunu çok seviyoruz. O yüzden, bayramda da tüm diğer iftar çorbalarımızda olduğu gibi leziz ve şifalı bir çorba hazırlıyoruz! Çeşit çeşit sebzeli, lokum kıvamında mezgit etli, sarımsaklı ve zerdeçallı Mezgit Çorbası adeta vitamin deposu. Ayıklanmış Pınar Mezgit sayesinde kolayca hazırlanan Mezgit Çorbası, harcadığınız vakti sonuna kadar hak eden tariflerden. Hazırlığı ve pişmesi yaklaşık bir saat süren çorbamız, lezzetiyle bayram sofranızı taçlandıracak.

Ana Yemek: Fırında Çıtır Mantı

Seveni çok, doyurucu, lezzetli ve sadece 20 dakikada pişiyor… Çıtır Mantı tarifi, sizce de kalabalık sofraların en şahane yemek tercihi değil mi? Türk mutfağının bu efsaneleşen lezzeti, Ramazan Bayramı sofraları için şipşak bir şeyler pişirmek istediğinizde akla gelen ilk tercihlerden. Öyleyse enfes tadıyla nam salan Pınar Üçgen Mantı’dan Fırında Çıtır Mantı hazırlıyor, herkesten tam puan alacak nefis bir yemeğe imza atıyoruz. Bir paket Pınar Mantı’dan birden fazla tarif çıkarabileceğimizi de unutmuyoruz. Pınar Mantı’yı kullanabileceğiniz Mantı Çorbası tarifi için menü 4 başlıklı bir önceki blog yazımızı okuyabilirsiniz. 😊

Tatlı: Milföyden Kolay Şöbiyet

Kimse bizim şerbetli tatlı sevgimizi sorgulamasın! Ev baklavaları kadar lezzetli fakat daha zahmetsiz tatlı hazırlamak isteyenler için tatlıların en güzelini sona sakladık. Ramazan Bayramı’nda, Milföyden Kolay Şöbiyet tarifini pişirip keyifle sevdiklerinize ikram edebilirsiniz. 40 dakikada Pınar Milföy’ün o enfes, çıtır çıtır dokusu ile öyle güzel bir tatlı hazırladık ki yedikçe yemekten kendinizi alamyacaksınız. 😊

Afiyetle geçen bir Ramazan Bayramı dileriz.

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.