05.09.2022

Okul Sezonunu Kolaylaştıran 4 Besleyici Ana Yemek Tarifi

Bu yazımızla, anne-babaların ve miniklerin okula dönüş heyecanına ortak olmaya geldik! Vereceğimiz besleyici ana yemek tarifleriyle; biraz mücadele biraz da sevinci barından eylül ayını daha lezzetli hale getirmeye kararlıyız. Çünkü biliyoruz ki derslerde ve teneffüslerde bolca enerji harcayan miniklerin, bu besleyici yemeklerden alacakları vitamin, protein ve enerjiye ihtiyacı var.😊

Tüm tariflerimiz, ilgi çekici sunumu ve nefis malzeme kombinasyonu ile akşam yemeğinizi lezzet şölenine çevirecek, özellikle de çocuğunuz için. Ayrıca dilerseniz hamburger tarifini ve köfteli yemekleri misafir yemeği menüsüne dahil edebilirsiniz. Hadi, besleyici tariflerimizin detayına geçelim.

Fırında Ekmek Üstü Misket Köfte

Sarımsaklı ekmeğin içine Pınar Misket Hindi Köfte ve bol kaşar peyniri ile dolgu yaptığımız bu akşam yemeği tarifi, sadece çocukları değil büyükleri de mutlu etme garantili.😊

Mini Burgerler

Çocuğunuzun favori yemeği olacak o mini hamburger tarifi bulundu! Biz, Pınar Dana Kasap Köfte ve mevsim sebzeleri ile hazırladığımız mini hamburgerlerin ekmeğini evde pişirmeyi tercih ettik. Siz, arzuya göre hazır hamburger ekmeği tercih ederek işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Pita Arası Şnitzel

Sıradaki tarifimiz, coleslaw salatasından şnitzelin altın rengine kadar her detayıyla çocuklar tarafından çok sevilecek. Üstelik bu enfes akşam yemeğini, Pınar Şnitzel sayesinde dakikalar içerisinde hazırlayıp sofranıza koyabilirsiniz.

Misket Köfteli Mac & Cheese

Makarna ve köfteyi, yani miniklerin iki favori yemeğini tek tarifte buluşturduk! Klasik bol peynirli mac & cheese’i Pınar Misket Hindi Köfte ile taçlandırdığımız bu enfes yemek, kesinlikle sofranın yıldızı olacak.

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.