26.08.2021

İlk Okul Günü Sonrası Lezzetli Ve Hızlı İdeal Akşam Yemeği

İlk okul günü sonrası yenen aile yemeği biraz farklıdır. Aile aynı masada buluştuğunda yepyeni bir yılın kapıları herkes için çoktan aralanmıştır. Sofrada ilk güne dair sohbet ve yeni gündem konuları varken leziz bir menünün bizlere eşlik etmesi hiç fena olmazdı değil mi? Gelin, ne pişirsem akşama derdini unutturan harika akşam yemeği menüsüne bir göz atalım!

Parmesan Kaplı Hindi

Parmesan Kaplı Hindi tarifi kesinlikle çok işlevsel bir tarif. Hem misafir yemeği menüsü olarak hem de ailecek yenen akşam yemekleri için harika bir akşam yemeği önerisi olma özelliği taşıyor. İlk olarak leziz mi leziz bu tarifimize Pınar Hindi malzememizi uzunca şeritler halinde doğrayarak başlıyoruz. Un ve baharatımızla harmanlanan taptaze etlerimizi una buluyoruz. Çırpılmış yumurta ve parmesanlı ekmek kırığına da aynı işlemi uyguladıktan sonra akşam yemeği tarifimiz yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayacaktır. Altın sarısı olana dek tarifimizi yağda kızarttıktan sonra çoktan ağzımızın suyu akmış olacaktır bile. 🤩 Sos için bütün malzemeyi de karışıma ilave ettikten sonra işimiz tamam! Afiyet olsun.

Aile Boyu Burger 

Elbette bazı aile üyeleri burger hayranı olacaktır. Hiç endişe etmeyin, bunu da düşündük ve size harika bir atıştırmalık tarifleri ve ana yemek tariflerinden olan Aile Boyu Burger ile geldik. Ailemizin minik üyesini nasıl memnun edeceğimize siz bile şaşıracaksınız… 

İlk adımda kabak, patlıcan ve havucumuzu ince ince soyarak dilimler çıkarıyoruz. Ardından ise bu dilimleri tavada önlü arkalı pişmeye alıyoruz. Aynı tavada leziz tadıyla bizi alıp uzak diyarlara götüren Pınar Köfte’lerimizi de pişirirken, diğer tüm malzememizi de aynı tavada bir araya getiriyoruz. Kalan detay işlemlerin ardından köftelerimizi de karışıma ilave ediyor ve noktayı koyuyoruz. Harika akşam yemeği menüsü işte hazır! Afiyet olsun.

Dondurmalı Tahinli Tatlı

“Tatlısız asla!” diyenlerdenseniz merak etmeyin çünkü harika bir nokta atış tarifle sizlerleyiz. Menümüzün tatlı bir sonla bitmesi için Pınar Milföy lezzetiyle hayat bulan ve tahinin kendine has sihriyle daha da lezzetli hale gelen Dondurmalı Tahinli Tatlı ile akşam yemeği menüsünü şenlendirmeye hazırız! 

Farkındayız sabırsızlanmaya başladınız, haydi leziz tarifimizin nasıl yapıldığına göz gezdirelim! Milföylerimizi uygun biçimlerde kestikten sonra 200 derecelik sıcaklıkta 10 dakikalığına pişiriyoruz. Tahin ve pekmezimizi karıştırıyor ve fırından çıkardığımız Pınar Milföy’lerimizin ortalarındaki yuvarlak boşluklara bu karışımı döküyoruz. Ardından tekrar fırınlama işlemini gerçekleştirerek müthiş bir uyum yakalamalarını sağlıyoruz. Bir de fırından çıkarma işleminden tam 2 dakika önce tahin ve pekmez karışımının üzerine susam ve fındık serperseniz çok daha harika oluyor, aklınızda bulunsun. Pişme işlemi tamamlandığında yanına arzu ettiğiniz bir dondurmayı da ilave ederek servise sunabilirsiniz. E, haydi o zaman tatlı yiyelim, tatlı konuşalım. 🤗 Afiyet olsun.

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.