26.07.2021

Her Damak Zevkine Uygun 3 Alternatifli Bowl Menü

Alternatifli menüler, oldukça isabetli birer akşam yemeği menüsü önerisi. Bugün hem köfte hayranlarına hem de sebzeye ve hindi etine düşkün olanları aynı anda yakalamayı başaran 3 alternatifli bowl menü ile konuklarınıza bir güzellik yapmak istedik. 😊 Hem misafir yemeği menüsü olarak oldukça kullanışlı hem de sizi herhangi bir akşam “ne pişirsem akşama” derdinden çekip alacak bu alternatifler çok hoşunuza gidecek.

Falafel Köfte Bowl

Pınar Falafel Köfte’mizi pişirme talimatına uyarak pişmeye alıyoruz önce. Yemeğimizin adeta insanı kalbinden vuran detayı olan sosunu hazır ediyoruz. Kinoamızı 10 dakika haşlayıp bir diğer detayı hazır ederken üzerine mucizevi sosumuzu ekleyerek sihirli bir dokunuş yapıyoruz. Son adımda tahin sos ve lime dilimiyle süsleme işlemiyle enfes lezzetimizi hazır ediyoruz. Tam bir kurtarıcı bir tarif olan Falafel Köfte Bowl ile herkesi can evinden vuracaksınız, bizden söylemesi…

Sebze Köftesi Bowl Menü

Bazı damaklar kesinlikle sebzeden başka bir şey istemez. Bu yüzden konuklarımızın zevkine tam hitap ederek, misafirli akşamlarda değerli konuklarımıza en uygun misafir yemeği menüsünü sunmak önemli dedik ve Sebze Köftesi Bowl Menü alternatifini listeye ekledik!

İlk olarak, sebze köftelerimizi pişmeye alırken, yasemin pirincini zeytinyağı ile 10 dakika haşlıyoruz. Pilavımızı kâseye aldıktan sonra mantarlarımızı iri biçimde doğrayarak soteleme işlemini yapıyoruz. Bir yemekte mantar varsa daima işin rengi değişiyor, yemeğin lezzeti bir tık daha yükseliyor, bu bir gerçek. 😊 Pilavımızın üzerine mantar, sebze köfteleri ve detay malzemeleri de ilave ettikten sonra malzemeyi hepsi tastamam karışana kadar çırpıyoruz. Sosumuzu da ekledik mi, işte hazır! Artık sebze sever konuklarınızın kalbi sizindir! Ne de olsa en doğru yolu Pınar Sebze Köftesi ile bulduk değil mi? 🤗

Hindi Bowl

Hem Hindi sevenlerin hem de sağlıklı ve sportif beslenenlerin ortak zevki olan Pınar Hindi ile muazzam bir bowl yemeği hazırlayalım haydi! Bu tarifin ideal bir misafir yemeği olması şöyle dursun; sizin için de vazgeçilmez bir akşam yemeği tarifi olacağı kesin.

İlk olarak, zeytinyağımızı tavada kızdırarak ve içerisine özenle kıydığımız sarımsak ve Pınar Hindi Göğüsleri’ni ekleyerek soteliyoruz. Bowl menülerin olmazsa olmazlarından yasemin pirincini zeytinyağı yardımıyla kavurarak 1 bardak su ekleyerek pişmeye bırakıyoruz. Pilavımızı kâsemize alıp üzerine sotelenmiş Pınar Hindi’mizi de eklediğimizde şimdiden karnımız guruldamaya başlıyor bile! Detay malzemelerimizin tümünü de güzelce ekledikten sonra artık sporcu, sağlıklı yaşamaya özen gösteren ve Pınar Hindi hayranı konuklarınızın da gönüllerini çalarak, herkesi çok mutlu edeceksiniz! Afiyet olsun.

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.