02.03.2020

Gücümüzü, Kuvvetimizi Toplama Zamanı: Besleyici Tarifler

Cemrenin önce havaya ve suya ardından bedenimize düştüğü şu günlerde, hepimizi minik bir kilo verme telaşı sardı bile. Yediğimiz-içtiğimiz her şeyin bizi ne denli etkilediğini düşünürsek güçlü beslenmenin, bedenimizi ve ruhumuzu onaracağına elbette gönülden inanıyoruz. Pazar tezgahlarında sebzeler çeşitlenmeye başladı. Sayısız faydasıyla her mevsimin vazgeçilmezi olan sebzeleri, doğru zamanda ve doğru kombinasyonlarla tüketmek ise oldukça önemli.

Bu yazımızda sizlerle, sebzelerin ve proteinleri buluşturduğumuz gücümüzü, kuvvetimizi toplamamızı sağlayacak ve bir o kadarda lezzetli yemek tariflerimizi paylaşacağız.

Zeytinyağlı Bakla Eşliğinde Lokum Köfte

Yeşilin en güzel tonu, zeytinyağlı bakla ile artık sofranızda. Bakla, havuç, arpacık soğan, patates ve maydanozla hazırlanan bol sebzeli yemeğimiz, sofraların yıldızı Pınar İllaki Lokum Köfte ile taçlanıyor. Lezzetiyle herkesin parmaklarını yiyeceği tarifimiz hem pratik hem de çok doyurucu! 😊

 

Fırınlanmış Parmesanlı Karnabahar ve Piliç Şnitzel

Ağzını tadını bilenlerin favori sebzesidir karnabahar… Fırınlanmış karnabaharın parmesan ile uyumuna bayılacağınız nefis yemeğimizin lezzeti, Pınar Piliç Şnitzel ile iki katına çıkıyor. Ve iddia ediyoruz, sebze yemeklerine karşı ön yargılı olanlar bile bu enfes yemekten sonra fikrini değiştirecek.

Kabak Sıyırma ve Lokum Köfte

30 dakikada hazırlayabileceğiniz en lezzetli köfteli yemek tariflerinden biriyle karşınızdayız. Akdeniz mutfağının güzellerinden olan kabak sıyırma hafifliğiyle, ekonomik oluşuyla, oldukça kısa sürede hazırlanmasıyla ve yanına kondurduğumuz Pınar İllaki Lokum Köfte’siyle harcadığınız zamanın karşılığını fazlasıyla veriyor.

 

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.