02.03.2022

Fırın Tarifleriyle Kolay Akşam Yemeği Menüsü

Akşama ne pişirsem sorusu, muhtemelen çoğumuzun aklından her gün geçiyor. Özellikle ofiste çalışıyor ve vaktimizin çoğunu ev dışında geçiriyorsak, akşam yemeği evde yenen öğün olarak, daha da önemli hale geliyor. Uyumlu bir akşam yemeği menüsü hazırlamak ise her zaman o kadar kolay olmuyor. Çünkü sevdiğimiz lezzetleri bulmak ve dengeli bir akşam yemeği hazırlamak, kesinlikle emek istiyor. 😊

Biz de bu yazımızla; başlangıçtan ana yemeğe ve tatlıya kadar, her tarifine bayılacağınız bir akşam yemeği menüsü hazırlayarak işinizi kolaylaştırmak istedik. Üstelik tüm tariflerimiz, fırında kolayca hazırlanan ve sizi yormayacak yemeklerden oluşuyor.

Başlangıç: Peynir Kremalı Tartolet

Pınar Milföy’den kaseleri dolduran ıspanaklı ve Pınar Beyaz’lı krema ile, yemeğe iştah açan bir başlangıç yapalım. Dilerseniz, fırında şipşak hazırlanan Peynir Kremalı Tartolet’i kahvaltıda fark yaratmak istediğiniz de pişirebilirsiniz.

Ana Yemek: Fırında Ekmek Üstü Misket Köfte

Lezzeti ve görüntüsü itibariyle akşam yemeğinin yıldızı olacak köfteli yemek tarifimiz var! Ekmeklerin içerisine yerleştirdiğimiz Pınar Köfteler, erimiş kaşar peyniri ve özel sosuyla bu tarif masanıza çok yakışacak.

Tatlı: Elmalı Tarçınlı Milföy

Pratikliğiyle tüm tatlı severlerin gönlünü çalacak bir tatlı hazırlıyoruz! Çıtır çıtır pişen Pınar Milföy’ü, elma ve tarçın ile buluşturduğumuz tatlımız, akşam yemeği için enfes bir final olacak.

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.